matematykaszkolna.pl
Zmiana promienia Mi Ka: Jak zmienia się promień okręgu opisanego na trójkącie którego długości boków sa mniejsze od 1m a kąty sa dowolne?
5 lip 16:38
wredulus_pospolitus: Jeszcze raz zadaj pytanie, ale trochę bardziej precyzyjne. Albo podaj jakiś przykład, tak abyśmy zrozumieli o co CI chodzi.
5 lip 18:05
Mi Ka: Zawsze sie czyms zasugeruje . ma byc, jak zmienia się długośc promienia okręgu opisanego itd
5 lip 18:19
wredulus_pospolitus: nadal nie rozumiem pytania emotka Jak się zmienia promień okręgu opisanego −−−− gdy co się zmienia
5 lip 18:41
Mi Ka: https://zapodaj.net/plik-1eB3wtew4r Zadanie nr 31 . W odpowiedzi jest 0<R<
5 lip 19:08
aljarah: pewnie gdy się zmieniają długości boków
5 lip 19:12
wredulus_pospolitus: Moim zdaniem treść zadania słabo wyjaśnia o co chodzi pytającemu, ale ok. 1. Skoro jedynym warunkiem dla boków jest to, że ich długości mają być mniejsze od 1m, to znaczy, że: a. takim trójkątem będzie trójkąt równoboczny o bokach długości 0.0000000001m. b. albo jeszcze mniejsze boki. W efekcie, możemy zawsze stworzyć 'mniejszy' trójkąt przez co promień okręgu będzie jeszcze mniejszy ... ale nigdy nie będzie równy 0 ... więc mamy ograniczenie dolne −> R > 0 2. Co do górnej granicy. a. możemy stworzyć trójkąt który będzie miał kąt rozwarty 179o a bok na przeciwko tegoż kąta ma długość 0.99999m co przekłada się na to, że promień okręgu będzie astronomicznie duży. W końcu wystarczy spojrzeć na tw. sinusów. Jako, że kąty są dowolne to tymże kątem rozwartym możemy się nieskończenie blisko zbliżać do 180o ... przez co sinα będzie się zbliżał do 0 ... przez co promień okręgu będzie rósł do + Jak dla mnie zadanie jest trochę abstrakcyjne na pierwszy rzut oka.
5 lip 19:29
Mi Ka: I pewnie o to chodziło emotka
5 lip 19:33