matematykaszkolna.pl
dlaczego nie kombinacje krokodyl: Z talii złożonej z 52 kart losujemy jedną. Oblicz prawdopodobieństwo że wylosowana karta jest damą lub królem? dlaczego tutaj nie stosujemy kombinacji?
13 mar 16:35
chichi: ty w kółko zadajesz te pytanie i ciągle nie rozumiesz o co chodzi. zapisze się na korepetycje.
 
nawias
4
nawias
nawias
1
nawias
 
nawias
4
nawias
nawias
1
nawias
 
+
  
 2 
jak to nie stosujemy? P =

=

.
 
 
nawias
52
nawias
nawias
1
nawias
 
  
 13 
13 mar 17:19
chichi: zapisz**
13 mar 17:20
krokodyl: też mi się wydawało że to kombinacjami ale znalazłam rozwiązanie na internecie bez kombinacji emotka
13 mar 17:44
chichi: no i jak ono wyglądało?
13 mar 17:45
.: Krokodyl ponownie napisze to co Ci już napisałem − − − − możesz ZAWSZE stosować kolejność (czyli nie kombinacje a wariacje) bez względu na to czy kolejność jest istotna czy też nie, wynik wyjdzie dobry
13 mar 18:51
.:
 4+4 
W tym przypadku ja bym po prostu zapisał

 52 
Nie wiem czemu na siłę chcesz stosować wariacje i kombinacje zamiast podejść do tematu w najbardziej podstawowy sposob
13 mar 18:52
krokodyl: A jaki jest wyjątek w tym stosowaniu bo gdzieś mi zginęła wiadomość od Ciebie miałam ją później Przeczytać?
13 mar 19:49
wredulus_pospolitus: Jeżeli będziesz przyjmował, że kolejność jest istotna, to zawsze policzysz dobrze.
13 mar 20:00
chichi: ale matematyka, to nie wierszyk. na sprawdzianie czy maturze wyleci ci to z glowy, jest mnóstwo materialow na yt, oglądaj, staraj się zrozumieć, a nie uczyć regułek emotka
13 mar 20:02
wredulus_pospolitus: chichi −−− ale jakiej regułki ? On na studiach jest, więc masz metodę 3xZ emotka
13 mar 20:03