matematykaszkolna.pl
ile wartości Co: W równaniu E * I * G * H * TF * O * U * R = T * W * O różne litery reprezentują różne cyfry, a te same litery reprezentują te same cyfry. Ile różnych wartości może mieć iloczyn T * H * R * E * E?
9 mar 17:40
.: Zapisz jeszcze raz tym razem użyj U zamiast u do zapisu ułamka.
 1 
W ten sposób będziemy mieli

a nie 1x
 x 
9 mar 17:41
Co:
E * I * G * H * T 

= T * W * O
F * O * U * R 
9 mar 18:38
kerajs: '' Ile różnych wartości może mieć iloczyn T * H * R * E * E?'' Pokrętne pytanie, jak z matury sprzed kilku lat. Skoro iloczyn przyjmuje tylko jedną wartość, to ile jest RÓŻNYCH warości? Zero czy jedna?
9 mar 21:04
.: Kerajs zapewne chodzi oto, że jest więcej niż jeden układ spełniając pierwotne równanie, który może (ale nie musi) mieć wpływ na wartość wyrażenia THREE.
9 mar 21:05
.: Z mojej perspektywy jest to idiotyczne zadanie ponieważ większości uczniów nie uczy niczego poza tym, że ogrom możliwości jest przytłaczający.
9 mar 21:06
.: Wow teraz dopiero zobaczyłem że to są ILOCZYNY poszczególnych liter, a nie liczba złożona z tych liter. To w sumie mocno ułatwia sprawę gdyz narzuca nam to że T = 0 Zwiazku iloczyn THREE może przyjąć TYLKO wartość 0. Wiec odp: przyjmuje jedna wartość.
9 mar 21:10
kerajs: Oj, popraw czytanie ze zrozumieniem. W zadanku pytają ''Ile RÓŻNYCH wartości może mieć iloczyn'', a nie ile tych wartości jest.
9 mar 21:23
Co: Dlaczego T musi być 0? Strasznie ciężko jest mi w ogóle jakoś zacząć to zadanie bo nie rozumiem do końca o co tu chodziemotka
9 mar 21:56
Co: Jest to zadanie zamknięte: a) 1 b) 2 c) 3 d) 0
9 mar 21:57
wredulus_pospolitus: Bo masz 10 liter użytych. Więc jedną z nich musi być 0. Jako, że jedyna litera powtarzająca się w liczniku (nie występująca w mianowniku) i po prawej stronie równania to 'T'. W takim razie T = 0 bo tylko wtedy równanie będzie prawdziwe bo będzie wyglądało:
0 

= 0
coś równego od 0 
9 mar 22:01
Co: BARDZO DZIEKUJE teraz to ma sens
9 mar 22:05
kerajs: I jaka jest poprawna odpowiedź? Czyżby: Iloczyn ma jedną różną wartość .
10 mar 18:50
Co: Niestety nie mam klucza odpowiedzi:(
10 mar 22:09