matematykaszkolna.pl
Prawdopodobieństwo y: 1. Na odcinku [0,1] umieszczono losowo punkty A1, A2, A3. Jaka jest szansa, ze˙ A1 ≤ A2 ≤ A3? 2. Z przedziału [0,1] wybrano losowo dwa punkty, które podzieliły go na trzy odcinki. Jaka jest szansa że z tych odcinków da się skonstruować trójkąt?
5 mar 17:33
.: Wskazowki: 1. Czy prawdopodobieństwo to będzie różniło się od tego że A1 ≤ A3 ≤ A2 lub od prawdopodobnstwa że A3 ≤ A2 ≤ A1 czy też dla jakiejkolwiek innej konfiguracji? 2. Aby z tych odcinków można było zbudować trójkąt, żaden z nich nie może być dłuższy niż 1/2.
5 mar 17:50
y: Myślałem nad tym i nie dało to mi dużo
5 mar 17:59
.: Ale nad czym myślałeś?
5 mar 18:01
y: Na tym co napisaleś, nie wiem po prostu jak to zastosować, bo rozumiem same te wskazówki.
5 mar 18:03
.: O ile 2 rozumiem i ja wyjaśnię Ci za około godzinę jak będę w domu przy kompie. O tyle 1. Mamy wylosowane 3 punkty. Jaka jest szansa że pierwszy jest mniejszy od drugiego a ten jest mniejszy od trzeciego?
5 mar 18:05
y: 1/2 ?
5 mar 18:07
.: Takie samo jak to że drugi jest mniejszy od pierwsze a ten mniejszy od trzeciego. Jak takie samo dla każdej innej kolejności. Ile jest możliwych kolejności? Każde z nich jest równo prawdopodobne, więc jakiej jest prawdopodobieństwo że ta konkretna kolejność miała miejsce?
5 mar 18:08
.: Będę za godzinę
5 mar 18:08
y: Drugie udało mi się rozwiązać. co z tym pierwszym?
5 mar 21:35
wredulus_pospolitus: o proszę ... to ile Ci wyszło drugie
6 mar 01:42