matematykaszkolna.pl
Zoptymalizuj Bolo: Karton na mleko w kształcie graniastosłupa prawidłowego czterokątnego ma pojemność 4 litry oblicz jakie powinny być jego wymiary Aby pole jego podstawy wraz z polem powierzchni bocznej były jak najmniejsze V=4 V= a2 × h = 4 H= 4/a2 Pp+pb = a2×a×4/a2 Pp+pb' = 2a × 1 × −1(4/a4) WK : prim = 0 Przyrównuje do 0 i wychodzi 8=0 co jest błędne , proszę niech Ktoś pomoże lub naprowadzi
23 lut 12:38
.: Po pierwsze Pb + Pp to nie jest to co zapisałeś. Po drugie nawiasy na miłość boska. Po trzecie ' * − ' co to za chiński zapis? Po czwarte − − − − nie potrafisz liczyć pochodnej Po piąte nie wiem co Ty niby zrobiłeś że Ci wyszło 8 = 0
23 lut 13:18
Bolo: Co w pochodnej jest źle? Z potęgi wyciągam 2 przed a i z drugiego a wyciągam jedynkę i a znika a z trzeciego To ze wzorów matematycznych prosiłem o pomoc a nie jakieś wywody jak nie pole podstawy i pole powierzchni bocznej to co innego?
23 lut 13:42
Bolo: A/x = −(a/x2) co jest źle w tej pochodnej
23 lut 13:44
Bolo: Nawet jeżeli nie umiem to pytam żeby się nauczyć a ty mi jakieś morały prawisz weź się popatrz na siebie nic nie pomogłeś
23 lut 13:47
Bolo: I wyszło 8 = 0 jeżeli dasz 2a× −1(4/a4)=0
23 lut 13:50
.:
 4 
Pp + Pb = a2 + 4*a*

panie uczeń.
 a2 
Co znaczy 'a znika z trzeciego' Po pierwsze jak liczy się pochodna ILOCZYNU?
 4 
Po drugie (4/a2)' = −2*

panie uczeń. Ale tak jak wcześniej napisałem − błędnie
 a3 
policzona pochodna.
 16 
Prawidlowo pochodna powinna wyglądać tak: 2a −

 a2 
23 lut 13:51
Bolo: Napisałem "znika a z trzeciego"
23 lut 13:54
Bolo: Trzeba było napisać poprostu że zapomniałem pomnożyć przez 4 bo są 4 ściany
23 lut 13:56
Bolo: I też nie powinienem mnożyć tylko dodać pole podstawy do pola powierzchni bocznej
23 lut 13:56
.: Widzisz − − − − nawet Ty się pogubiles w tym co chciałeś przekazać. Staraj się używać przecinków, to by mocno ułatwiło sprawę. Z potęgi wyciągam 2 przed a i z drugiego a wyciągam jedynkę i a znika, a z trzeciego to ze wzorów matematycznych Byłoby zrozumiałe co się tyczy czego. Chociaż i tak jest to błędny sposób liczenia pochodnej iloczynu.
23 lut 14:05