matematykaszkolna.pl
przedzialy monotonicznosci funkcji Fabian: f(x)=sinx−cosx (0≤x≤2π) f'(x)=cosx+sinx no wlasnie i co dalej, czy z wzorow redukcyjnych skorzystac, jak tak to ktorych
12 lut 21:34
wredulus_pospolitus: a po co Ci to
 2 2 
sinx − cosx = 2(

sinx −

cosx) = 2sin(x − π/4) = −2cos(x + π/4)
 2 2 
wybierz sobie który wolisz. Ehhhhh ... to jak okrojony jest materiał szkoły średniej mnie czasem przeraża.
12 lut 21:39
wredulus_pospolitus: a jak już tak bardzo chcesz pochodną ... to możesz analogicznie przekształcić do postaci: f'(x) = sin(x + π/4) = cos(x − π/4)
12 lut 21:41
Fabian:
 π 
okej, mam x=

−kπ
 4 
monotonicznosc?
12 lut 21:49
wredulus_pospolitus: Heee Ale co masz narysuj sobie szkic wykresu f(x) na podstawie tego co podałem ... ewentualnie szkic wykresu f'(x) (nie wiem po cholerę ... ale niech będzie). I na podstawie wykresu jednego bądź drugiego określ przedziały monotoniczności funkcji f(x).
12 lut 21:52
wredulus_pospolitus: poprawka do pochodnej ... oczywiście tam także powinno być 2 w jednej i drugiej postaci emotka
12 lut 21:54
Fabian: nie rozumiem
12 lut 22:44
wredulus_pospolitus: Czego nie rozumiesz? W jakim celu wyznaczyłeś pochodną? W jakim celu wyznaczyłeś miejsca zerowe pochodnej Do czego może posłużyć Ci wiedza którą uzyskałeś po wyznaczeniu tychże miejsc zerowych
12 lut 22:48
Fabian: wyznaczam miejsa 0 pochodnej aby wyznaczyc ekstrema ktore wyznaczaja mi monotonicznosc
13 lut 13:09
wredulus_pospolitus: no to teraz mając te miejsca zerowe pochodnej robisz szkic wykresu (wężyka) pochodnej zaznaczając monotoniczność funkcji f(x)
13 lut 13:13