matematykaszkolna.pl
Kombinatoryka .: Na ile sposobów możemy rozmieścić 30 różnych kredek w 5 różnych pudełkach Jeśli w każdym pudełku mają być co najmniej 2 kredki? Jak to zrobić z tego że i−te pudełko jest puste?
6 lut 18:27
.: Skoro masz założenie że w każdej są conajmniej 2, to niby w jaki sposób masz zrobić w że w jakiejś będzie 0 ?
6 lut 18:46
.: Zdarzenie przeciwne, gdybyś wiedział jak zrobić to byś zrozumiał jakiś tam pomysł mam
6 lut 21:27
.: To wyjaśnij mi co Ty właściwie chcesz. Skoro w zadaniu jest podany warunek że conajmniej 2 kredki mają być w każdym pudelku. Chyba ze Ci chodzi o całkowicie inne zadanie z podobnymi danymi, np. Mamy 30vroznych kredek i 5 szuflad. Na ile sposobów możemy je rozłożyć do pudełek tak aby dokładnie jedna szuflada była pusta.
6 lut 21:29
.: Jeżeli chodzi o inna treść to podaj o jaka DOKLADNIE treść Ci chodzi.
6 lut 21:30
.: Nie, chodzi mi o tamtą treść kredki, pudełka rozróżnialne na ile sposobów możemy je rozłożyć do 5 różnych pudełek Jeśli w każdym mają się znaleźć co najmniej 2 kredki.
7 lut 10:51
.: To co wtedy do tej treści ma "jak to zrobić z tego inteligentna pudełko jest puste" ? Czy chodzi Ci o taką treść: Mamy 30 kredek, 5 pudełek. Rozkładamy dovpudelek tak że w dokładnie jednym nie ma żadnej kredki a w pozostałych są conajmniej 2 kredki.
7 lut 13:08