matematykaszkolna.pl
Różnice dzielone Newtona Mariusz: Na wikipedii napisali że aby obliczyć te różnice dzielone nie trzeba tablicy dwuwymiarowej Jednak nie opisali dokładnie o co im chodziło i jak to osiągnąć https://pl.wikipedia.org/wiki/Posta%C4%87_Newtona_wielomianu Chodzi mi o tę stronę wikipedii a konkretnie o ostatnie zdanie
12 sty 11:48
Maciess: https://www.impan.pl/~szczep/AMM1/Kincaid.pdf Na stronie 314 (wg numeracji książki) masz opisany dokładnie ten algorytm + referencja do zeszyciku Jankowskich z pewną ciekawostką.
12 sty 23:08
Maciess: Nie wiem jak to działa, ale dodałem tę ksiązke jak referencje na wiki może przepuszczą.
12 sty 23:18
Mariusz: No i gdzie ta referencja do zeszyciku Jankowskich ? Niestety nie ma tam nic więcej ponad to co na wikipedii Twoje wpisy przydatne jak zwykle , wszystkie nie wnoszą nic do tematu wątków które założyłem
12 sty 23:50
Mariusz: No dobra przyjrzałem się dobrze i muszę przyznać że coś tam u Kincaida znalazłem Twoje wpisy bywają jednak czasem pomocne
13 sty 01:07
Mariusz: Co do tych referencji to najprawdopodobniej ich jeszcze nie zaakceptowali ale i tak na podglądzie zmian zobaczyłem tylko odnośnik do Kincaida natomiast nie widziałem tego do zeszytu Jankowskich
13 sty 01:10
chichi: twój kanał na youtube też jest pomocny, wiele się z niego nauczyłem
13 sty 01:22
Maciess z telefonu : O nie wiedziałem że Mariusz ma kanał. Rzucisz linkiem? @Mariusz Implementowałem to kiedyś to kojarzę, że tam było. Na dole strony w Kincaidzie, tej na której jest algorytm, jest przecież przypis o kolejności węzłów, o tym mówiłem. Nie wiem czy są gdzie w wersji cyfrowej te zeszyciki Jankowskich, jakbyś miał problem ze znalezieniem, to daj znać, mogę pomóc z dostępem. I nie chowaj urazy emotka
13 sty 10:41
ABC: tak, ja też chcę zobaczyć jakie Mariusz ma zasięgi , rzuć link
13 sty 11:09
chichi: Mariuszek pochwalisz się swoim kanałem
14 sty 02:41
chichi: czy dalej będziesz wrzucał te nic nieznaczące wątki na forum? emotka
14 sty 02:42
chichi: dziwne, że nie odpisał wielce urażony pan. skoro założył kolejny wątek dla siebie. on jest chory i to poważnie, ale zgłosiłem to już odpowiednim instytucjom emotka
14 sty 02:54
góral: mariusz mariusz pokaz rogi dam ci syra na pierogi
14 sty 03:09
Mariusz: Maciess jest dobrze a takie nastawienie może dlatego że poprzednie wpisy nie były zbytnio pomocne Dodatkowo na początku nie spojrzałem na stronę którą podałeś tylko na tą na której było o interpolacji Newtona Wpisałem w okienko (w tym pdf nr strony 314 a później przesunąłem kółkiem myszy do momentu gdy było napisane o interpolacji Newtona) Dopiero później zauważyłem że różnice dzielone były opisane dalej i że po wpisaniu w okienko numeru strony wyszukało mi wcześniejszą stronę Maciess napisałbyś mi o co chodziło z tym porządkowaniem węzłów
14 sty 04:43
14 sty 18:43
Maciess: A chyba źle cie zrozumiałem jednak. Wydawało mi się ze mam te ksiązke na dysku, ale chyba jednka się myliłem. Widze jest na pewnej stronie pdf, ale cos ta strona kiepsko ostatnio działa. W bibliotece nie będę w najbliższym tygodniu, ale za 2 już moze sie tam pojawie. Jakbys do tego czasu dalej nie mogl znaleźć tej ksiązeczki to pingnij mnie w tym poscie i zrobie ci jakies skany z tego rozdziału.
14 sty 18:57
Adamm: Mariusz, szanuj innych użytkowników skoro ciebie też szanują Mam na myśli użytkownika Maciess, który chce ci pomóc, a ty mu napisałeś "Twoje wpisy są przydatne jak zwykle" Rozumiem że są użytkownicy którzy szkodzą jak na przykład chichi, ale Maciess do nich nie należy Trochę wzajemnego zrozumienia
14 sty 18:58
Mariusz: 14 sty 2024 18:43 No właśnie w tym miejscu co zaznaczyłeś napisali o tym porządkowaniu węzłów A ten zeszycik Jankowskich to ma jakiś tytuł ?
14 sty 21:09
Maciess: Przegląd metod i algorytmów numerycznych − są dwie cześći.
15 sty 18:57
Mariusz: Znalazłem w sieci te zeszyciki Jankowskich
17 sty 03:23
Maciess: W sumie możesz rzucic linkiem, będzie na przyszłośc emotka
17 sty 18:13