matematykaszkolna.pl
C++ Klasa BigInt Mariusz: https://pdfhost.io/v/6V9a8QjJq_Microsoft_Word_Zadania_na_zaliczenie_zaj_z_przedmiotu_Kurs_Cdoc Oto zadania które prawie 20 lat temu dostałem na zaliczenie kursu C/C++ Skupmy się na zadaniu 16 W książce Knutha Sztuka programowania w tomie 2 jest opisanych kilka przydatnych algorytmów Cyfry proponowałbym przechowywać w wektorze (std::vector) ale napisać także metodę do parsowania liczby z łańcucha (std::string) a także metodę pozwalającą na zapisanie liczby całkowitej do łańcucha a następnie przeciążyć operatory strumieniowe Przydałoby się napisać kilka konstruktorów np BigInt(int); BigInt(unsigned); BigInt(std::string) a także konstruktor kopiujący
28 gru 15:55
Maciess: Nie da się zrobić tego dla dowolnie dużych liczb. Zawsze nas ograniczy pamięć w pewnym momencie. Bez sensu troche zadanko
28 gru 20:12
Maciess: copy constructor sobie nie bedzie ci potrzebny przy tym czego chcesz użyć (poczytaj o zasadzie "rule of 0")
28 gru 20:16
Mariusz: Maciess czepiasz się treści zadania Bez sensu za to są twoje wpisy zarówno tutaj jak i w temacie o ortogonalizacji
28 gru 20:21
Mariusz: "copy constructor sobie nie bedzie ci potrzebny przy tym czego chcesz użyć " No dobrze ale konstruktory BigInt(int); BigInt(unsigned); BigInt(std::string) już się przydadzą
28 gru 20:30
Maciess: Czepiam się tak samo jak do każdego zadania które jest nieprecyzyjne. To częste na tym forum, że sobie wzdychamy do braku jakiś założeń. Niestety, taka przywara. Nie wiem o jakie komentarze tam Ci chodzi w sumie. Ja to w ogóle nie wiem po co ten wątek stworzyłeś. To jest zadanie z którym masz problem i chcesz wskazówek? Nie ma żadnego konkretnego pytania, zaproszenia do dyskusji. No nie wiem jak takie cos rozumiec. Nijak się też wpisuje w profil tego forum. Dużo pomagasz i masz potężną wiedze, ale czasem nie rozumiem po co te tematy zakładasz.
28 gru 21:49
Mariusz: Ja to w ogóle nie wiem po co odpisujesz skoro nie masz zamiaru sensownie odpowiedzieć Dam ci radę nie odpowiadaj w wątkach założonych przeze mnie bo mi je tylko zaśmiecasz
9 sty 09:16