matematykaszkolna.pl
Własność wyznacznika Poston: Witam, Poznałem następującą własność wyznacznika: jeśli zamienię pozycją dwa dowolne wiersze (lub kolumny) wyznacznika (macierzy), to jego wartość (jej wyznacznik) zmieni się na przeciwny. Teraz mam macierz 2 7 3 3 9 4 1 5 3 o wyznaczniku −3 Jeżeli zamienię 2gą kolumnę z 3cią 2 3 7 3 4 9 1 3 5 to wyznacznik z −3 przejdzie na −18 Natomiast jeżeli zamienię 1wszą i 2gą kolumnę 7 2 3 9 3 4 5 1 3 to wyznacznik jak w twierdzeniu zmieni się na 3 Dlaczego w przypadku 2gim wyznacznik macierzy nie zmienia się na znak przeciwny, a wydłuża 6cio−krotnie?
13 gru 06:26
Fałszywy 6-latek: rozpoznaje u ciebie aspergera nieuporządkowanego, już w drugim zadaniu błędy rachunkowe ostatni post na który odpowiadam, musisz sam się bardziej kontrolować 2 3 7 − 3 4 9 − 1 3 5 metoda Sarrusa 40+27+63−28−45−54=130−127 =3
13 gru 06:46
Poston: Po pierwsze grzeczniej chamie. Nikt nie chce twoich odpowiedzi. Jeśli nie potrafisz wyjaśnić na czym polega problem, to nie udzielaj się ani na tym forum ani na żadnym innym i najlepiej dla wszystkich będzie jeśli odizolujesz się od społeczeństwa, bo sianie tego typu fermentu jest źródłem wielu problemów na tym świecie. Rozpoznaję u ciebie zgorzknienie 3ciego stopnia i powiedziałbym, że współczuję twojej partnerce i bliskim, ale byłoby to daleko idące założenie, jako że twój post wprost sugeruje, że ludzie trzymają się od ciebie z daleka. Po drugie metodę Sarrusa zastosowałem 2 razy poprawnie, w 1wszej i 2giej macierzy, więc potrafię ją stosować. Po trzecie początek mojego posta, to fragment podręcznika Krysickiego do analizy matematycznej, 'analiza matematyczna w zadaniach, cz. I' wyd.29, str. 149, twierdzenie (9.2.2). Sugeruję dogłębniejszą analizę, zanim weźmiesz się za odpowiedź, a nie bawienie się w lekarza behawioralnego.
13 gru 13:57
chichi: zle policzyles drugi wyznacznik, naturalnie wychodzi 3 emotka
13 gru 14:05
6latek: Błędy rachunkowe zdarzają sie najlepszym Przykładem tego jest Pani która prowadzi kanał na You Tube i skończyła AGH . Więc nie ma co sie obrażac jeśli ktoś zwróci na to uwagę. Natomiast co do ABC to dobrze że nie znasz dawnego Artura z miastaNeptuna emotka
13 gru 14:15
Poston: Poniosło mnie. Rzeczywiście to co napisałem jest niepotrzebnie zanadto nieuprzejme. Ale on nie napisał mi 'źle policzyłeś, powinno być...', tylko 'rozpoznaje u ciebie aspergera nieuporządkowanego, już w drugim zadaniu błędy rachunkowe ostatni post na który odpowiadam, musisz sam się bardziej kontrolować', a to też było niepotrzebne. Nie chcę wprowadzać takiego zachowania na to forum, ale on też niech się hamuje. Bo rozumiem komentarz 'popełniłeś błąd rachunkowy', czy nawet lekką zaczepkę, ale nazywać mnie 'aspergerowcem' i mówić mi 'musisz sam się bardziej kontrolować' w taki sposób... to jest za mocne, zbyt chamskie. Rzeczywiście policzyłem 7*3*3 jako 42, zamiast 63. Dzięki.
13 gru 18:00
Artur_z_miasta_Neptuna: Kto i po co mnie tu przywołał o tak niegodziwej porze emotka
13 gru 18:13
6latek: A powitaćemotka
13 gru 18:16
Artur_z_miasta_Neptuna: Czemuż to mnie wybudzasz z zasłużonego odpoczynku w odmętach Bałtyku?
13 gru 18:30
ABC: bo podobno jesteś gorszy ode mnie jeśli chodzi o traktowanie ludzi na forum emotka
13 gru 18:36
Artur_z_miasta_Neptuna: To są zwyczajne pomówienia No to musiałeś puścić jakąś niezłą wiązankę skoro Milusińska (lub ktoś inny) ją usunął emotka
13 gru 18:45