matematykaszkolna.pl
Lim cytryna:
 1 
Lim

 x 
x−>0
 1 
Lim cos(

 2x 
x−>0+ Chodzi mi jak liczyć granicę tego typu. Bo np w 1 jak bym prosto podstawił to wychodzi nie skoncznksc a granicą nie istnieje. Podobnie w 2 . Chodzi mi o to jak się robi takie granicę gdzie granica nie istnieje
5 gru 16:58
. : 1. Granicą lewostronny ≠ granicy prawostronnej I z tego powodu ta granica nie istnieje. Patrz − − − wykres funkcji f(x) = 1/x 2. W innym temacie zostało Ci zaproponowane jak możesz to rozwiązać. Jesteś studentem, skończyły się czasy gdy każdy Ciebie za rączkę trzyma, abyś sobie 'kuku' nie zrobił.
5 gru 17:05
6latek: Pytanie nr1 Z jakiego podrecznika korzystasz ?. Musiałes /as miec podana literature do nauki . Więc zacznij korzystać . Teraz nikt Tobie do zeszytu nie podyktuje (tak jak napisał wredulus
5 gru 17:24
cytryna: matematyka dla kierunkow ekonomicznych henryk gurgul marcin suder
5 gru 17:36
cytryna: no tak ja wiem ze jak lewa nie rowna sie prawej to granica nie istnieje ale domyslnie tu liczymy ogolnie granice w punkcie i ja nie wiem jak to widziec ze granica nie istnieje przy takim zwykly, liczeniu gdzie sie podstawia w tym przypadku zero ze granica nie istnieje
5 gru 17:37
chichi: wychodzi uczenie schemacików, a nie matematyki emotka
5 gru 18:49
wredulus_pospolitus: @cytryna −−− i właśnie ... jeżeli liczymy granice w punkcie, a granica lewostronna i prawostronna w tymże punkcie nie jest sobie równa −−− to wtedy ta granica NIE ISTNIEJE (w tymże punkcie) −−− jest to jedno z twierdzeń odnośnie istnienia granicy w punkcie
5 gru 19:03
citrinies: no tak ale jak wychodzi jakas liczba w liczeniu granicy obustronnej to rozumiem ze wtedy mam pewnosc ze to istnieje a jak wyjdzie jakas nieskonczonosc czy cos takiego to jeszcze trzeba sie upewniac z obu stron czy daza do tego samego
5 gru 19:09
. : Nie... Mogą wyjść dwie różne liczby dla granic jednostronnych. Jeżeli trochę granic przerobisz to zapewne będziesz widział już na pierwszy rzut oka.
5 gru 21:01