matematykaszkolna.pl
nierówności młodziutki: Wykazać, że jeżeli a,b,c są takimi liczbami dodatnimi, że a+b+c =6, to spełniona jest nierówność 5a+5 + 5b+6 + 5c+7 ≤12
22 lis 22:17
ABC: wygląda na konkurs, ciekawe czy aktualny emotka
22 lis 22:41
6latek: Dobry wieczór ABC . Ale jakie to ma znaczenie czy konkurs? Kiedys patrzyłem na strone matematyka .pl i tam w regulaminie były Zabronione zadania (konkursy itd) Tutaj nie ma wiec .....
22 lis 22:50
chichi: czesc @ABC masz moze arkusz z operonu? przydalby mi sie na zajecia emotka
22 lis 22:52
student: Ja też bym skorzystał emotka jak można
22 lis 22:57
ABC: ma znaczenie wk...iają mnie oszuści , takie ścierwo zakwalifikuje się do 2 etapu cudzą pracą a uczciwy uczeń nie wejdzie który sam zrobił mniej zadań
22 lis 23:04
jc: A nie jest to zadanie z am1 (wypukłość funkcji)?
22 lis 23:12
6latek: Zgoda w 100% z Tobą . Mnie tez wku.... ją np fachowcy pijaki (i to bardzo) . Politycy którzy nie spełniaja swoich obietnic i w swietle prawa nie mozna ich usunąc z tych stanowisk bo nie jest to nigdzie zapisane . Tak samo tutaj . Nie jest zabronione .Więc niezakazane Swoja droga zadna to pociecha ze oszust w 2 etapie odpadnie
22 lis 23:24
ABC: żadna pociecha bo już zdobył punkty dla swojej szkoły ... znam nauczycieli którzy tolerują a nawet zachęcają do oszustwa swoich uczniów bo ranking szkoły jest najważniejszy... A za młodu byłem pomocnikiem u majstra pijaka i to było fascynujące doświadczenie emotka
22 lis 23:30
Mila: Raczej nie rozwiązujemy tutaj zadań konkursowych, jeśli wiemy, że są z aktualnego konkursu. Jeśli ktoś z pomagających napisze , że zadanie z aktualnego konkursu, to usuwam rozwiązanie. Teraz ważne rankingi za wszelką cenę. Punkty, punkty...
23 lis 00:43
młodziutki: To zadanie 1.17 z serii matematyka olimpijska równania i nierówności
23 lis 18:10
młodziutki: W sumie to kultury na tej stronie to nie za wiele macie.
23 lis 18:13
ABC: ty w internecie kultury szukasz? normalny jesteś ? emotka
23 lis 18:25
Mila: młodziutki, mogłeś odpowiedzieć na wpis 22:41 i byłoby po kłopocie i dyskusji. Nie chcemy rozwiązywać zadań z aktualnych konkursów. Możemy dać wskazówki i to wszystko.
23 lis 18:49
Maciess: Dlaczego przypisujecie od razu najgorsze intencje? Nazywanie kogoś ścierwem nie przystoi... Chłopak normalnie o zadanie zapytał a tu huzia na Józia @młodziutki Udało sie to ruszyc? Pierwsza myśl to pałowanie, podstawić załozenie i zwijać. Ale tak jak sugerowane było, można z analizy też pociągnąć.
23 lis 21:17
6latek: Tak niestety działa internet .Więc Maciess twój komentarz po czasie jest zbedny . Mógł od razu napisać tak jak napisała Mila . Byłoby po problemie .
23 lis 22:30
wredulus_pospolitus: @Maciess −−− ja osobiście od razu myślałem o wykazaniu, że lewa strona nierówność przyjmuje wartość maksymalną gdy każdy z pierwiastków się sobie równa (wykorzystując wiedzę o wklęsłości/wypukłości funkcji rosnącej), a to daje nam konkretne wartości a,b,c ... więc i dokładną wartość lewej strony
23 lis 23:22
Mila: Skorzystaj z nierówności: Dla x,y >0
x+y 

x+y2
2 
Dostosuj dla trzech składników.
23 lis 23:28