matematykaszkolna.pl
pierwiastki wielomianu Czwartoklasista: czy krotność pierwiastka a wielomianu W(x) może być równa zero?
22 lis 00:54
chichi: pokaź prosze jakby miał wyglądać taki wielomian emotka
22 lis 01:52
Czwartoklasista: Szkoła średnia matma rozszerzona zadanie za 2 punkty Zbadaj krotność pierwiastka −2 wielomianu W(x)=x6+16x5+56x4+160x3+240x2+192x+64 .
22 lis 15:32
mat: x= −2 nie jest pierwiastkiem tego wielomianu
22 lis 15:51
Monika: Jak masz np. równanie wielomianowe w postaci (x−3)(x−5)(x+7)(x−3)=0 to liczba 3 jest pierwiastkiem 2−krotnym, a liczby 5 oraz −7 to pierwiastki 1−krotne. A jeśli krotność miałaby być zerowa, to tak jakby taki pierwiastek w ogóle nie istniał.
22 lis 20:29
Czwartoklasista: No właśnie! i dlatego nie rozumiem, dlaczego w zadaniu jest NAPISANE, ŻE ZBADAJ KROTNOŚĆ PIERWIASTKA, jak to przecież PIERWIASTEK TEGO WIELOMIANU NIE JEST! Czy zatem treść zadania nie jest błędnie zapisana/stworzona?
22 lis 23:16
Mila: Skąd masz to zadanie?
22 lis 23:25
6latek: A może wstaw skan tego zadania . Zobaczymy czy może autor ćwiczy inteligencje rozwiązującego (czy rozwiązujący napisze . Pierwiastek x=−2 nie jest pierwiastkiem tego równania )
22 lis 23:37
Czwartoklasista: gdzie mogę wstawić zdjęcie zadania?
23 lis 00:00
Czwartoklasista: @Mila zadanie jest ze sprawdzianu ze szkoły
23 lis 00:00
Mila: to odp. z 15: 51 Trzeba było najpierw sprawdzić czy W(−2)=0 A może błędnie odczytałeś treść zadania bo np. ksero było niewyraźne?
23 lis 00:33
Mila: Zdjęcia wstawiają tutaj korzystając z wrzuty, ale w tym nie pomogę, może chichi napisze jak to zrobić.
23 lis 00:35
chichi: zrobic zdjęcie telefonem, a następnie wrzucić na zapodaja, wygeneruje link do zdjecia i go tutaj wklej emotka https://zapodaj.net/
23 lis 00:52
Monika: chichi Ale super miejsce, bardzo przydatne do wrzucania zdjęć emotka Dziękuję i ja za ten link emotka
23 lis 11:09
chichi: na zdrowie emotka
23 lis 11:30
Adamm: Dla wielomianów w liceum raczej się określa krotność tylko dla pierwiastków. Ciekawostka jest taka że masz dobrą intuicję − w analizie zespolonej, dla funkcji meromorficznych (np. funkcji wymiernych) dla każdej liczby zespolonej z dziedziny możemy określić jej "rząd". Chodzi o to, że np. funkcja taka jak 1/(z−2) ma rząd 1 w punkcie z = 2. Jest to uogólnieniem krotności pierwiastka, twój wielomian w tym sensie byłby wielomianem mającym "pierwiastek stopnia 0" w punkcie −2.
23 lis 12:30
:.: ciekawym zadaniem jest : zmień jak najmniej współczynników aby −2 było pierwiastkiem wielokrotnym tego wielomianu
23 lis 13:21
chichi: a5 → 12 i a4 → 60
23 lis 14:11
Mila: Czwartoklasisto wrzuć jeszcze raz, chciałam odczytać, ale usunęło się. Przepraszamemotka
23 lis 14:19
ite: Milu skoro nic w przyrodzie nie ginie, to pewnie masz nadal tę stronę w historii swojej przeglądarki (o ile tego celowo nie czyścisz). Otwórz puste okno przeglądarki, wyszukaj historię (najczęściej skutkuje jednoczesne wciśnięcie klawiszy ctrl i h). Pojawią się wyświetlone dziś strony. Pozostaje tylko wyszukać zapodaja. U mnie zadziałało https://zapodaj.net/plik-Qk6uCENGoA
23 lis 15:06
Mila: Ite Dziękuję bardzo. Nie wpadłam na to, bo nie mam na pasku historii. Teraz już wszystko gra. Nic nie ginie. Pozdrawiam emotka
23 lis 16:01
ite: Nic nie ginie, tylko czasem zmienia właściciela − jak mówili w mojej rodzinnej okolicy. Też pozdrawiam emotka
23 lis 16:41