matematykaszkolna.pl
zzbiory alvaerz: A={1,2} B={2,4,8} C={1,3,5,8} jak wyznaczyc P(A) co to dokladnie jest?
13 paź 20:11
Oliwia i Antek : Z takim symbolem P(A) to zetknąłem sie na prawdopodobieństwie . Może zacznij chodzić na wykłady jeśli to dla Ciebie Natomiast jeśli nie dla Ciebie to powiedz temu komuś żeby to zaczął robić bo robi sobie i Tobie krzywde .
13 paź 20:27
alvaerz: na wykladach to nie jest tlumaczone a dostalem takie zadanie wyznaczyc a/b axa/ (bxc) itp a na koncu P(A) i zapisano na tablicy P(A) = { {1},{2},{∅},{1,2} }
13 paź 20:30
alvaerz: i nie wiem dokońca czzym jest to P(a)
13 paź 20:30
Oliwia i Antek : Wybacz to ja nie wiem . Ja jestem ze szkoły średniej . Ale to już bardziej sprawę rozjaśnia . No ale przypatrzmy sie A\B (należy do A i nie należy do B)={1} i w P(A)={{1} , masz ta jedynke ....... Może to trzeba wykonywac te działania kt ore masz wykonąc i wyniki wpisywać tam ? Ale nie chcę gdybać więc poczekaj .
13 paź 20:48
tom: raczej nie o to chodzi
13 paź 20:49
ABC: z tego co napisałeś wynika że P(A) oznacza zbiór wszystkich podzbiorów zbioru A
13 paź 21:56
tom: a czym że to jest dokładnie
13 paź 22:14
ABC: gdy zbiór jest skończony to −zbiór pusty −wszystkie podzbiory jednoelementowe −wszystkie podzbiory dwuelementowe ........................................................... −cały zbiór na przykład B={1,2,3} P(B)={∅,{1},{2},{3},{1,2},{1,3},{2,3},{1,2,3}}
13 paź 22:19