matematykaszkolna.pl
definicja Mu Zhuohua: Mam w definicji odległości że jeśli wszystkie trzy punkty A,B,C są niewspóliniowe to zachodzą wszystkie trzy nierówności AB+BC>AC ( i) BC+CA>BA i CA+AB>CB Natomiast jeśli punkty są współliniowe to zachodzi co najmniej jedna z równości AB+BC=AC (lub) BC+CA=BA (lub) CA+AB=CB Pytanie wobec tego Dlaczego tak jest z tymi spójnikami? Dziękuje
28 wrz 21:41
Mu Zhuohua: W zadaniu mam wykazać korzystając z definicji odległości że ||AB|−|BC||≤|AC| dla dowolnych punków A,B,C To mam zrobione
28 wrz 22:28
Mu Zhuohua: W książce mam tak napisane tylko są punkty X,Y,Z Ponawiam pytanie Zrobiłem to dla takich nierówności AB+BC>AC i BC+AC>AB i AC+AB>BC i takich rowności AB+BC=AC lub BC+AC>AB lub AC+AB>BC Z definicji odległości mam że odległość punktów X i Y oznaczamy XY lub YX więc mam ABlub BA
29 wrz 00:18
. : Co do spójnikow − − − pierwsza kwestia to nierówności trójkąta. Druga kwestia − − − punkty są wspoliniowe, jeden z tych punktów leży pomiędzy dwoma innymi (na tej samej prostej), nie wiemy który z nich a to jest kluczowe do wybrania tego rownania dla którego będzie zachodziła równość.
29 wrz 04:14
Mu Zhuohua: Dziękuje
29 wrz 07:25