matematykaszkolna.pl
Grafy Koala: Nie pytam o rozwiązanie ale raczej o wskazówkę. Mając takie zadanie "Pewna firma zajmująca się transportem kolejowym prowadzi działalność w następujących miastach: Szczecin(S), Gdańsk(G), Poznań(P), Bydgoszcz(B), Łódź(Ł), Wrocław(W), Gorzów Wielkopolski(GW) oraz Opole(O). Poglądową mapę dostępnych tras kolejowych z dwukierunkowymi trakcjami przedstawia rysunek poniżej. Wyznacz najkrótszy możliwy czas (w minutach) transportu towarów ze Szczecina do Opola, zakładając, że pociągi poruszają się ze stałą prędkością 190 km h na wszystkich odcinkach trasy i nie zatrzymują się. Podaj również przebieg trasy tego transportu.", który algorytm byście wybrali: −jarnika −kruskala, czy −djisktry Który z tych 3 algorytmów najlepiej pasuje do tego zadania i dlaczego? Dziękuję.
20 wrz 23:07
. : Zadanie było wrzucone jakiś czas temu (tego lata). Jeżeli dobrze kojarzę to djisktry 'zmodyfikowany' (aby szukać tylko drogi Szczecin − Opole) jest dokładnie tym algorytmem. Zastanawia mnie dlaczego druga osoba zastaje to samo pytanie w momencie w którym macie nie tylko opis algorytmu co także pokazane jak on działa, a nadal nie rozumiecie jak on działa.
20 wrz 23:19
Koala: A tam faktycznie może masz rację. Coś widziałem tylko nie sprawdziłem dokładnie.
20 wrz 23:30