matematykaszkolna.pl
Trapez KlasaV-VIII: rysunek Zbuduj trapez ABCD w którym ABIICD Bok BC jest krótszy o 2 cm od boku AB Bok CD o 2 cn od boku BC Bok DA o 2 cn krótszy od boku CD Czy mozna tak dobrać dlugośc boku AB aby zadanie było rozwiązalne Odpowiedz uzasadnij
19 wrz 00:48
chichi: nierówność trójkąta, po odcięciu prostokąta? emotka
19 wrz 01:03
chichi: proszę poprawić zapisy tak, aby one miały sens emotka
19 wrz 10:21
KlasaV-VIII: Dlaczego ktoś się znowu bawi i usuwa rozwiązania ? Jeśli chodzi o 2cn to ma byc 2 cm (klawisze obok ) mam teraz duży ekran więc mogę zauważyć błąd Na laptopie 17 cali trudniej
20 wrz 11:14
chichi: miałem na myśli co innego, pisanie np AB || CD, a zaraz obok CD = x − 2, jest co najmniej nielogiczne. długość równoległa do boku, czy równoległość długości? Bardzo rzadko na to zwraca się uwagę, ale należy rozumieć, że zapis AB − oznacza odcinek AB (w tym przypadku bok), |AB| − oznacza długość odcinka AB (boku) i nie należy tych zapisów stosować wymiennie, mam nadzieję, że rozumiesz emotka
20 wrz 11:40
KlasaV-VIII: Tak oczywiście rozumiem co masz na myśli W zbiorku jest kreska nad np AB na oznaczenie długości boku ale tutaj trudno to zapisać. Zwróce na to potem większą uwagęemotka
20 wrz 11:53
chichi: widziałem Twój wcześniejszy wpis, wniosek twój był naturalnie dobry emotka
20 wrz 12:07