matematykaszkolna.pl
Zbiory KlasaV-VIII: rysunek Na wycieczke pojechalo 32 uczniow pewnej klasy ,oraz 18−osobowy do którego nalezało 10 uczniow tej klasy Oanaczmy A− zbior uczniow tej klasy która pojechała na wycieczke B− zbior harcerzy zastepu podaj liczbe elementow zbioru A\B Ma byc tak że nalezy do A i nie należy do B Wobec tego róznica ta liczy 22 elemnety uzasadnij za pomoca diagramow Venna ze dla dowolnych podzbiorow A B danego zbioru prawdziwa jest rowność A−B= A−(A∩B)
17 wrz 22:33
wredulus_pospolitus: No to jak uzasadnisz
17 wrz 22:39
KlasaV-VIII: To ten zbior zakreskowany na czerwono częśc wspolna AnB to na czarno To nie wystarczy? Jesli nie to nie wiem jak to zrobić na x ∊ i x∉ W tym zbiorze tylko mam na diagramach
17 wrz 22:51
KlasaV-VIII: A−B⇔x∊A i x∉B A−(AnB)⇔x∊A i x∉(x∊A i x∊B)
17 wrz 22:56
KlasaV-VIII: Ktoś dokończy ? dzięki
18 wrz 21:06
chichi: x∉(x∊A i x∊B) co to niby za zapis...
18 wrz 21:15
chichi: chcesz zobaczyć dowód, ale który, bo przeprowadzasz algebraiczny, a oni chcą ten "obrazkowy", który żadnym dowodem nie jest emotka
18 wrz 21:18
KlasaV-VIII: OK . No tak napisałem emotka jeśli żle to prosze popraw.
18 wrz 21:51
chichi: x ∊ A \ (A∩B) ↔ x ∊ A ∧ ¬x ∊ A∩B ↔ x ∊ A ¬(x ∊ A ∧ x ∊ B) ↔ x ∊ A ∧ (¬x ∊ A ∨ ¬x ∊ B) ↔ ↔ (x ∊ A ∧ ¬x ∊ A) ∨ (x ∊ A ∧ ¬x ∊ B) ↔ x ∊ A ∧ ¬x ∊ B ↔ x ∊ A \ B. □
18 wrz 22:27
KlasaV-VIII: Bardzo dzięki To zadanie naprawde było ze szkoły podstawowej Ten Tw ój zapis przepisze do zeszytu ze zbiorów
18 wrz 22:41