matematykaszkolna.pl
Dalej kat wektora z osią OX Sowa: rysunek Statek rybacki przebył w czasie połowu 30km w kierunku północno−wschodnim ,potem 20 km w kierunku północno−zachodnim. a następnie 10 km w kierunku poludniowo−zachodnim. W jakiej się znalazł odległości i w jakim kierunku od punktu wyjścia ? Wydaje się że to tak ot nie możemy sobie narysować wektory tych długości do policzenia gdyż nie znamy kątów pod jakimi ten statek się porusza. Pierwszy kierunek(OB) będzie pod kątem ostrym α (wtedy mam sinα>0 i cosα>0 ) Drugi kurs bedzie pod kątem rozwartym (β) do osi OX i wtedy jest (sinβ>0 i cosβ<0 ) Trzeci kurs pod kątem wypukłym (γ) do osi OX (wtedy jest sinγ<0 i cos γ<0 ) Myślę ze musiałbym policzyć współrzedne punktów B,C D Potem policzyć długość odcinka OD Będzie troche liczenia
13 sie 11:22
wredulus_pospolitus: rysunek dla ułatwienia −−− ustalmy że przekątna kratki = 10km −−−> czyli bok kratki = 52 km
13 sie 11:36
Sowa: Witam Ale to i tak jest tylko jedna z możliwości https://zapodaj.net/plik-BHmLZ8PZbv. Tak myśle ze to zadanie nr 42 jest podobne do zadania nr 41 Dzięki emotka
13 sie 12:13
Sowa: https://zapodaj.net/plik-fJIeU8B4S7 Teraz powinno być OK
13 sie 12:16
wredulus_pospolitus: Kierunek Północno−Wschodni to konkretny kierunek, jeżeli przyjmiemy że oś OY wyznacza kierunek Północ−Południe ... to Północno wschodni kierunek oznacza prostą nachyloną do osi OX pod kątem 45o. Północno− zachodni to nachylenie równe 90+45 = 135. Itd.
13 sie 12:43
Sowa: Teraz juz rozumiem emotka
13 sie 12:51
100latek: Co to za stara książka?
13 sie 16:03
Sowa: OK . Napiszę Matematyka Dla kKasy III Pięcioletniego Technikum i Liceum Zawodowego Autor Stefan Straszewicz . Moje wydanie jest z 1972roku . Tak jak napisałem wcześniej −uczę sie sam i wydaje sie być dobra dla mnie
13 sie 16:22
100latek: A robiłeś już wcześniejsze działy?
13 sie 17:42
Sowa: Z geometrii analitycznej tak
13 sie 18:12
100latek: A robiłeś ostatnie zadanie ze "Związków podstawowych między elementami trójkąt?
13 sie 19:04
Sowa: Nie, nie robiłem . Nie mam tego w swojej książce. Pewnie jest w tej grubszej do Klasy IIILiceum Ogólnokształcącego
13 sie 20:16