matematykaszkolna.pl
Pomocy !!: Kamil kupił 5,5 kg owoców : x kg jabłek po 2,25 zł/kg oraz y kg gruszek w cenie o 20 % wyższej niż cena jabłek. Za wszystko zapłacił 14,79 zł . Oblicz ,czy Kamilowi starczyłaby kwota 20zł ,aby mógł kupić o 30 % jabłek oraz o 40 % gruszek więcej ?Ile kilogramów owoców otrzymałby wtedy ?
22 lis 11:13