matematykaszkolna.pl
mistrz: Na zadanie domowe dostałem zadanie ale nie mam pojęcia jak je zrobić, wiem tylko że z tego trzeba narysować parabole i liczyć delte, tu jest link do obrazka bo nie wiedziałem jak napisać ułamek, za pomoc z góry dzięki http://img338.imageshack.us/my.php?image=zadaniezmatyjp0.jpg
22 lis 10:45
adm: polecenie to rozwiąż układ równań, tak?
22 lis 11:41
adm: Jeśli tak, to rozwiązujesz poprostu układ równań: (-1)/(x)-1=(3)/(x-7)+2 1. "Pozbywasz" się mianowników czyli wykonujesz obustronne mnożenie i otrzymujesz funkcję kwadratową. 2. Uporządkowujesz równanie, wykonujesz w razie potrzeby redukcję wyrazów podobnych, wszystkie wartości przenosisz na lewą stronę (tak, aby otrzymać postać ogólną funkcji kwadratowej ax2+bx+c) i przyrównujesz do zera ax2+bx+c=0 3. Odpalasz deltę Δ=b2-4ac i liczysz (jeśli są) miejsca zerowe. Koniec zadaniaemotikonka Proste i przyjemne
22 lis 11:55
mistrz: no dobra stary dzięki za pomoc ale potem jeszcze trzeba narysować jakąś parabole czy coś tam innego już sam nie wiem bo z maty jestem zielony, jak byś mógł mi to rozwiązać lub kto kolwiek inny to byłbym wdzięczny bo nie mam pojęcia jak to się liczy nawet po przeczytaniu tego co napisałeś
23 lis 09:32
francio: to jak będzie?
23 lis 16:28