matematykaszkolna.pl
przygotowanie do konkursu z geometri agniesia: rysunekPrzygotowuje sie do konkursu z geometri i polecenie jest takie Pokaz ze trojkat ABC jest rownoramienny wykorzystujac jedynie zasady geometri syntetycznej (bez uzycia metod algebrainczych). Prosze o odpowiedz albo naprowadzenie
28 kwi 01:04
Mila: Czy taka jest treść, czy może sama narysowałaś ten Δ?
28 kwi 21:56
Eta: Myślę,że agnisia to nasz "małolat" emotka
29 kwi 21:29
wredulus_pospolitus: Drogie Panie, a ja mam takie oto pytanie: Czy z faktu, że ∡BPC = 2*∡BAC mamy jednoznacznie powiedzieć, że punkt P jest środkiem okręgu opisanego na ΔABC ? Jeżeli tak to ... to nie jest trójkąt równoramienny.
29 kwi 22:39
Eta: Dokładnie taaaak emotka
29 kwi 22:48
Eta: rysunek Ale wtedy na rys. powinno być tak A tak nie jest więc coś nie ... halo emotka
29 kwi 23:00
ite: Gdyby autorem pytania był użytkownik, o którym mowa o 21:29, to byłoby to zadanie z geometryi z podręcznika dla szkół powszechnych siedmioklasowych. A tu jest po prostu z "geometri".
29 kwi 23:30
Mila: Najlepiej, aby autor napisał treść zadania, rysunek to za mało. Znalazłam takie zadanie− też chodzi o Synthetic solution. Consider ΔABC and a point M in its interior so that ∠MAB=10∘,∠MBA=20∘ ,∠MCA=30∘ and ∠MAC=40∘. What is ∠MBC?
30 kwi 00:08
Mila: Nie należy (chyba) pisać rozwiązania, zastrzeżone są prawa autorskie. Strona : "Zawody matematyczne amerykańskiego stowarzyszenia". Powyższe zadanie( 00:08 ) znalazłam gdzie indziej. Może ktoś biegły w angielskim doczyta o co chodzi z tymi prawami. Tłumaczenie nie jest dla mnie jasne. Rozwiązanie zadania z 20 kwietnia i 30 kwietnia metodą syntetyczną jest proste. Jeśli agniesia się zgłosi to napiszę podpowiedź.
2 maj 23:29
Kacper: To zadanie z 1996 roku z amerykańskiej olimpiady matematycznej emotka
20 maj 19:59
Mila: Zgadza się.Rozwiązujemy?
20 maj 20:21
Min. Edukacji: Ale tylko za $😄
20 maj 21:07
Kacper: Mila myślę, że nie jest to zakazane emotka Ja z trygonometrii mam pomysł, ale wiadomo, że najładniejsze są rozwiązania syntetyczne emotka
21 maj 11:02
Mila: Kacper Ja mam rozwiązanie bez trygonometrii. 1) Przedłużyć BP. 2) Z punktu A poprowadzić półprostą AK, aby |∡ PAK |=10o, K∊półprostej BP. Otrzymasz Δ równoramienny BKA. Dalej zobaczysz. Trudno mi zrobić dobry rysunek. Postaram się zrobić, a może Ite tu spojrzy i w geogebrze zrobi.
21 maj 14:56