matematykaszkolna.pl
powtórka z matmy liceum robert: cześć jestem studentem 1 roku na kierunku informatyka potrzebuję sobie zrobić powtórkę wiadomości z matmy na poziomie liceum bo nie czuję się pewnie i nie przykładałem się w liceum do materiału czy zbiór zadań kiełbasy będzie dobry? pozdro robert
5 kwi 19:56
chichi: W Kielbasie są różnego rodzaju zadania, czasami dużo ponad poziom dzisiejszej matury, ale są też te schematyczne, standardowe. Operony i nowe ery się chowają przy nim
5 kwi 20:50
robert: czy przerabianie równolegle matematyki na poziomie studiów na przykład z etrapez, krysickiego włodarskiego i powtarzanie matmy na poziomie liceum to dobry pomysł?
5 kwi 20:51
Maciess: Jak studiujesz informatyke to raczej pan etrapez useless będzie. Oczywiście ze przerobienie jakies zbiorku ze szkoły sredniej to dobry pomysł. Pytanie jak stoisz z czasem? Bo żeby zrobić tak od deski do deski (zakładając ze nie wszystko umiesz i faktycznie jakieś braki masz) to nie jest tydzien roboty po godzince dziennieemotka Raczej celowałbym w przerabianie Krysicki Włodarski na tyle ile obecnie jest potrzeba i wracanie do materiału, ze szkoły średniej gdy widzisz że sytuacja tego wymaga.
5 kwi 21:00
dzonypieczony: Czemu etrapez useless?
5 kwi 21:07
Maciess: Wydaje mi się, ze to jest dedykowane dla osób, które z matematyką były na bakier już w szkole. Skupia się czasem na wytłumaczeniu jakiegoś oczywistego zagadanienia (albo tłumaczy rachunki które są serio raczej na poziomie szkoły podstawowej). Dużo jego zbędnego komentarza. Dodatkowo nastawienie na to, żeby nauczyć cię schematu rozwiązywania zadań a nie faktycznego zrozumienia zagadnienia. Stosunek wartościowej treści do długości nagrania jest niezadowalający. No takie jest moje zdanie, choć widziałem tylko pare nagrań, więc nie traktuj mnie jak wyroczni emotka
5 kwi 21:22
robert: dzięki etrapez zdałem kolosa z matmy także więc nie deprecjonowałbym jego kursów
5 kwi 22:25
Mariusz: Co może mu się przydać Logika matematyczna − przydaje się choćby do upraszczania warunków w instrukcjach iteracyjnych bądź warunkowych Tutaj polecana była Rasiowa Wstęp do matematyki Algebra liniowa z geometrią − może się przydać choćby w grafice Tutaj Mostowski Stark Elementy algebry wyższej Analiza matematyczna do całek pojedynczych włącznie − może się przydać np do szacowania złożoności algorytmów Tutaj polecane są Franciszek Leja Rachunek różniczkowy i całkowy ze wstępem do równań różniczkowych bądź G.M Fichtenholz Rachunek różniczkowy i całkowy Matematyka dyskretna − ten dział też się może mu przydać
5 kwi 22:27
Filip: czesc, ja jechalem na kursie e trapez, a tak samo z matematyka (juz) nie mam nic wspolnego − takze polecam bardzo, egzamin z analizy matematycznej zaliczony na 4.5
6 kwi 00:25
Filip: a algebre liniowa na 4, po prostu rozwalilem ten egzamin z analizy matematycznej a zaliczenie z algebry ilniowej dzieki temu poradnikowi
6 kwi 00:26
HGH: Ja mogę polecić zbiór zadań maturalnych podkowy, jest to zbiór zadań na troszeczke wyższym poziomie niż matura, elementy analizy własnie zachaczają o materiały na studiach. Dodatkowo jeśli chodzi już o poziom na studiach to polecam ksiązki z wydawnictwa GiS tam jest dosc fajnie zobrazowane. Co do etrapeza, to zgodze się z Maciessem, jeśli to jedna z lepszych politechnik to poziom Analizy i Algebry będzie za pewno sporo wyższy niż etrapez, przez co nie wiele Ci pomoże.
8 kwi 12:24
Get it back: Tak naprawde to matematyka jest bardzo prosta Jeśli mąż ma w kieszeni 100zł . Żona ma przy sobie 50zł To żona ma 150 zł . emotka
8 kwi 12:44
Filip: to jakis zart czy o co chodzi?
8 kwi 12:49
Maciess: Różnica pokoleniowa tutaj wychodzi.
8 kwi 13:17
Filip: nie, po prostu takie zarty bylt smieszne kilka lat temu, teraz nikogo nie bawia, raczej powinny smucic
8 kwi 13:25
HGH: prosta i logiczna ta matematyka emotka
8 kwi 13:27
F&M: Tak z innej beczki − studiował/studiuje ktoś z Was matematykę na specjalności teoretycznej? Jak wrażenia?
8 kwi 14:08
Get it back: Proponuję koledze zaparzyć filiżankę melisy .
8 kwi 14:12
Filip: no kolegami nie jestesmy i raczej nie bedziemy
8 kwi 16:43
F&M: ?
8 kwi 17:47
Adamm: @Filip zluzuj gacie @F&M ja coś tam studiowałem moje wrażenia są takie, że wciskają statystyki na potęgę z jednej strony dobrze, a z drugiej to statystyka, czyli poziom dno
8 kwi 18:13
F&M: @Adamm A jak to wygląda z czasem i natłokiem materiału? Czy da radę jednocześnie studiować drugi kierunek i ogarniać matmę na tak wysokim poziomie?
8 kwi 22:29
Filip: Mariusz i przepisales ten kod z pascala na c++? Ja aktualnie ucze sie z ksiazki Effective Modern C++ scotta meyersa, jestem na 120 stronie dopiero, pozniej przejde zapewne do innej. Na stacku jest caly spis. Plus ucze sie rozwiazywania problemow, gdyz kilka rozmow o prace mnie czeka, wypadaloby sie pokazac nie tylko ze znajomosci jezyki c++ ale takze rzwiazywania pronlemow. Aktualnie ucze sie na stronie Leetcode/codeforces
8 kwi 23:07
Filip: nie w tym watku ci odpisalem XD
8 kwi 23:11
fizz: Skoro mowa o c++ to czy szkoła programowania stephen prata jest dobry na początek do nauki c++?
8 kwi 23:36
Filip: Niestety nie wiem jaka ksiazka najlepsza dla poczatkujacego, poniewaz 0oczatkowo zaczynalem uczyc sie z korepetycji i z roznych forow. Jedynie moge podeslac linka do stacka o watku nt ksiazek z c++ Jak chcesz moge spytac mojego dawnego mentora jaka ksiazka jest warta uwagi na poczatek https://stackoverflow.com/questions/388242/the-definitive-c-book-guide-and-list
9 kwi 00:07
Get it back: @robert jesli tu jeszcze spojrzysz to polecam Repetytorium z matematyki dla maturzystow i kandydatow na wyzsze uczelnie Józef Laszuk (wydanie 2 ) W 1 wydaniu troche bledow i w drugim wiecej zadan .Duzo rzeczy tez ze studiow Jest tez do tego ponoc druga czesc z rozwiazaniami zadan
9 kwi 00:32
Adamm: @F&M moim zdaniem nie ma aż tak dużego poziomu w Polsce
9 kwi 14:23
zzz: zgodzicie sie ze python jest najlepszy do nauki programowania na poczatek ?
10 kwi 21:17
Mariusz: Ja aż tak bardzo za nim nie przepadam Nie dość że jest dość wolny to jeszcze ma dziwne pętle (tylko foreach i while ) Wymusza robienie wcięć − jak nie zrobisz poprawnie wcięć to ci nie zinterpretuje poprawnie kodu Python właśnie jest interpretowany a nie kompilowany Ja jako pierwszy język miałem Pascala i nie narzekam
10 kwi 22:52
HGH: Python moze byc okej dla absolutnych podstaw zrozumienia jak dzialaja petle co to sa zmienne co to sa funkcje. Ale przeskakujac z pythona do czegos jak C/C++ mozesz dostac lekkiego szoku emotka
11 kwi 00:30