matematykaszkolna.pl
Kierunki asymptotyczne do powierzchni 2-go stopnia M.B: Czym są kierunki asymptotyczne do powierzchni 2−go stopnia? Gdzie mógłbym znaleźć ich definicję? Czy mają one jakieś powiązania z płaszczyzną średnicową, wierzchołkiem powierzchni lub kierunkami głównymi powierzchni? Mam problem ze znalezieniem takich informacji, a są mi niezbędne Z góry dziękuję za odpowiedzi
7 lip 20:07
a7: w internetowych zbiorach rcin.org.pl jest książka "Geometria analityczna na płaszczyźnie" autor :Alfred Rosenblatt, tam od strony 286 jest cały rozdział na ten temat (definicja, itd.)
7 lip 20:42
a7: Czy trafiłeś już na "Zadania i ćwiczenia z geometrii analitycznej" Olgi Cuberbiller ? tam te tematy są obok siebie (od str 176, w wydaniu z 1954r)
7 lip 21:30
a7: nie wiem, może ten link będzie przydatny? może ktoś lepiej się orientuje w temacie czy to to o co chodzi http://matwbn.icm.edu.pl/ksiazki/mon/mon26/mon2614.pdf
7 lip 21:39
M.B: Wielkie dzięki, przejrzałem i kilka rzeczy się znalazło emotka , wcześniej przeglądałem Gdowski & Pluciński "Zadania z rachunku wektorowego i geometrii analitycznej" ale niestety nie wiele było tam na ten temat.
8 lip 21:40