matematykaszkolna.pl
Zmieszano 1,5 kg wafelków orzechowych po 14zł za kilogram k@czka: Zmieszano 1,5 kg wafelków orzechowych po 14zł za kilogram, 30 dag wafelków kakaowych po 12zł za kilogram oraz 500 gramów wafelków o smaku truskawkowym w cenie 9 zł 40 gr za kilogram. Oblicz cenę otrzymanej mieszanki z dokładnością do jednego grosza. plisss
28 lut 12:17
labi: 1,5*14=21 0,3*12=3,6 0,5*9,4=4,7 suma=29,3
28 lut 12:19
Ja: 1,5 * 14 + 0.3*12+0.5*9,40 = 21+3.6+4.70 = 29.30zł
28 lut 12:20
R.W.16l: 1[kg] = 100[dag] = 1000[g] 1,5[kg] = 1500[g] 30[dag] = 300[g] 1000[g] − 14[zł] 1500[g] − x[zł] x=21 1000[g] − 12[zł] 300[g] − y[zł] y=3,6 1000[g] − 9,4[zł] 500[g] − z[zł] z=4,7 21+3,6+4,7=29,1 Odpowiedź: za 2300[g] (2,3[kg]) zapłacono 26[zł] 10[gr]
28 lut 12:23
R.W.16l: fakt, 29,3 czyli 29[zł] 30[gr]
28 lut 12:24