matematykaszkolna.pl
c++ TłumokMatematyczny: (to tylko czesc kodu) Jak zrobić żeby dla osób którzy mają mniej niż 18 lat pokazywało ''Jesteś niepełnoletni..."? Bo na razie wyskakuje mi tak tylko, gdy wpiszę jedynkę. (wiem że to dlatego że mam ''case 1:'') #include <iostream> #include <cstdlib> #include <ctime> using namespace std; int a,b,c,wiek; int main() { cout<<"Ile masz lat? "; cin>>wiek; switch (wiek) { case 1: cout <<"Jestes niepelnoletni, nie mozesz wziac udzialu w turnieju"; break; default: cout <<"Jestes "<<wiek<<" latkiem i mozesz wziac udzial w turnieju"<<endl;
25 kwi 20:25
salamandra: nie lepiej "ifem"?
25 kwi 20:29
TłumokMatematyczny: Mam teraz na lekcji switch break i continue i musze je wykorzystac. A ifem mi nie wychodzi...
25 kwi 20:33
sysia: if (wiek < 18)
25 kwi 20:36
TłumokMatematyczny: Dobrze wpisałam? #include <iostream> #include <cstdlib> #include <ctime> using namespace std; int a,b,c,wiek; int main() { cout<<"Ile masz lat? "; cin>>wiek; switch (wiek) { if (wiek<18) cout <<"Jestes niepelnoletni, nie mozesz wziac udzialu w turnieju"; break; default: cout <<"Jestes "<<wiek<<" latkiem i mozesz wziac udzial w turnieju"<<endl;
25 kwi 20:37
sysia: nie mozesz tak uzyc ifa w switchu jezeli musisz uzyc switcha to musisz wpisywac recznie wszystkie liczby case 0: case 1: case 2: ... case 6: case 7: case 8: case 18: cout << "jestes niepelnoletni"; break;
25 kwi 20:41
TłumokMatematyczny: No okej... myslalam ze da się te ręczne wpisywanie jakos ominąć..
25 kwi 20:41
salamandra: albo switch, albo if
25 kwi 20:44
Mirek: Da sie jak zrobisz petle reapit until case < 18
25 kwi 20:44
TłumokMatematyczny: Mirek a mógłbyś pokazać w którym miejscu w kodzie to wstawić?
25 kwi 20:46
Mirek: Po pytaniu o wiek
25 kwi 20:47
sysia: teoretycznie mozna uzyc case 0 ... 18: cout << "jestes niepelnoletni"; break; ale jest to rozszerzenie do kompilatora i nie wszedzie musi dzialac
25 kwi 20:50
TłumokMatematyczny: O, działa, dziękuję sysia
25 kwi 20:52
f123: Dlaczego uzywasz do tego switch'a?
25 kwi 22:13
ICSP: gdyż musi
25 kwi 22:17
f123: "programowanie" w szkole heh.
25 kwi 22:18