matematykaszkolna.pl
Zysk krańcowy Adam: Jest w stania jakaś dobra duszyczka pomóc?
 40 
Dla zysku całkowitego f(x)=

+ 20 * ln(2*x) wyznacz zysk krańcowy i podaj interpretacje
 x 
dla poziomu sprzedaży xo=4 Potrzebowałbym wszystkie oblicznia z tegoemotka
21 gru 08:23
Bleee: I może jeszcze tyle Ci podcierac?
21 gru 08:42
Adam: Po to jest forum. Jeśli nie chcesz pomóc, to daruj sobie komentarze − dorośnij.
21 gru 08:51
Blee: nie ... forum nie jest po to aby leniwemu studentowi dawać gotowca. Forum jest po to by naprowadzić, poradzić, sprawdzić, doradzić.
21 gru 09:12
Mariusz: Adam on uważa się za geniusia a nawet zadania z Putnama były dla niego zbyt trudne
21 gru 09:19
Adam: Idąc Twoim tokiem rozumowania : naprowadziłeś, poradziłeś, doradziłeś? Nie. Więc co wniosłeś do tej dyskusji? Nic. Nie masz nic merytorycznego do dodania? Nie zaśmiecaj forum. Musisz mieć smutne życie, współczuje.
21 gru 09:28
Blee: Mariusz −−− daleki jestem od uważania siebie za geniusza, ale nie sądzę, aby danie gotowca studentowi, który wrzuca 4 zadania polegające na policzeniu pochodnej, jest słusznym posunięciem. On nie jest już w gimnazjum, już nie trzeba go trzymać za rączkę i dbać oto, aby biedactwo się nie przewróciło. Student to osoba 'dorosła' (przynajmniej patrząc na wiek) i powinien powoli się przestawić z: "ktoś mi to zrobi" na "muszę poszukać odpowiedzi/pomyśleć". Dodatkowo − nie jest to student filologii czy innego prawa, którzy to przeważnie mają niewielkie pojęcie o matematyce. To jest student jakiegoś ekonomicznego kierunku. Na ćwiczeniach z pewnością miał rozwiązywane analogiczne zadania. Pomimo tego, jedyne co potrafi to przepisać zadanie (duży plus za użycie ułamka) i czeka, aż poda mu się rozwiązanie na srebrnej tacy.
21 gru 09:28
Blee: Adam −−− to naprowadzę: jaka jest definicja zysku krańcowego? Co należy zrobić, aby go wyznaczyć mając funkcję zysku całkowitego?
21 gru 09:29
Adam: Rozumiem Mariusz, on musi mieć po prostu smutne życie i tyle. Ja pozwoliłem sobie napisać tutaj o pomoc ponieważ nie umiem zrobić tych zadań i tyle. Dla kogoś może to być zabawne, że nie mogę sobie poradzić z taką "łatwizną" − dla mnie to nie jest takie oczywiste i łatwe, dlatego poprosiłem o pomoc. Osoba inteligentna powinna to zrozumieć, ale paradoksalnie dla niektórych to jest za "trudne"
21 gru 09:32
Adamm: @Mariusz ? Przecież się nie odzywam.
21 gru 11:17
Adamm: Zawiść to straszna rzecz.
21 gru 11:20
🎄: świąteczny nastrój się tu przyda
21 gru 16:37