matematykaszkolna.pl
Jaka jest cena kilograma Ela: Kupując kilka kilogramów gruszek zapłacimy 84 zł. Gdy kupimy o 10 kilogramów więcej to zapłacimy za kilogram 1 zł mniej i wówczas nasz rachunek będzie wynosił 93. Jaka jest cena kilograma?
18 lut 16:41
driver: x−cena 1kg, y− ilość kg x*y=84 (x−1)*(y+10)=93 y=84x xy+10x−y−10=93 84+10x−84x−10=93 10x2−19x−84=0, Δ=...., x1=......, x2=.....
18 lut 17:55