matematykaszkolna.pl
a a: Ciało rzucono poziomo z prędkością v0 = 20 m/s z wieży o wysokości h = 50 m. Po jakim czasie ciało upadnie na ziemię? Jaka będzie jego prędkość w chwili upadku?
10 paź 22:25
Janek191:
 m 
v0 = 20

 s 
h = 50 m −−−−−−−−−−−−−−−−− t = ? , v = ?
 2 h 
t = √(

) ≈ √10 s ≈ 3,16 s
 g 
 m m 
v = √v02 + ( g*t)2 = √ 400 + 998,56

= 37,4

 s s 
11 paź 01:12