matematykaszkolna.pl
Przepisywanie kodu z Pascala na C++ Mariusz: Pytający znasz Pascala i trochę hiszpańskiego słownictwa ? Znalazłem Pascalowy kod w pewnej hiszpańskiej e−książce i chciałbym go przełożyć na C++ Coś tam napisałem ale zamiast wykonywać to co powininen tworzy puste pliki
11 sie 12:47
Metis: Zrozumieć działanie w Pascalu > Napisać od 0 w C++ emotka
11 sie 13:26
Pytający: Pascala nie znam, hiszpański co najwyżej marnie. Najlepiej zrób jak napisał Metis.
11 sie 17:11
Mariusz: Metis ty jesteś Pytający Jeśli nie to po co odpisujesz i to w dodatku bez sensu Znasz hiszpański to poczytaj http://antares.sip.ucm.es/cpareja/libroAlgoritmos/docs/libro-completo.pdf Chodzi mi o kod Mezcla y ordenacion de archivos secuenciales Jeśli chodzi o hiszpański to go nie znam chociaż myślę że mógłbym użyte w programie słownictwo zamienić na polskie odpowiedniki bez szukania w słowniku Próbowałem przepisać ten kod na C++ ale nie wyszło to co powinno Oto moja próba http://wklej.org/id/3236242/
11 sie 17:38
Mariusz: Pytający akurat kod Pascala jest akurat najbardziej czytelny i możesz w nim stosunkowo szybko zacząć programować wystarczy że jako tako znasz angielski Kod Pascala jest bardziej czytelny niż Ruby czy Pytona
11 sie 17:50
Mariusz: Tak jak Metis piszą miernoty które nie umieją pisać programów Szkoda że bierzesz z niego przykład
11 sie 20:27
Pytający: Trochę logiki, "hiszpański co najwyżej marnie" ⇒ nie znam hiszpańskiego na tyle, aby czytać książki w tym języku. Osobiście nawet nie zaczynałbym lektury tej książki, bo... nie zrozumiem treści. Jeśli Ty lubisz wyzwania − czytaj, męcz się, staraj się coś wydedukować. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego, co napisał Metis, tym bardziej nie powinieneś próbować modyfikować tego kodu czy go przepisywać na c++, bo zwyczajnie go nie rozumiesz (na to by wychodziło). Taka miernota jak ja nieumiejąca pisać programów doda Ci nawet dodatkowy punkt (być może ułatwiający cały proces) do przepisu na przeróbkę: 1. Zrozumieć działanie w Pascalu. 2. Napisać algorytm (niezależny od języka). 3. Zaimplementować w C++. Gdy przebrniesz przez punkt drugi, możemy wznowić temat. Ach, i w Pascalu coś tam pisywałem zaczynając naukę programowania, ale nie nauczyłem się języka. Rozumienie podstaw składni i znajomość języka nie są dla mnie pojęciami równoznacznymi. Jak dla mnie Python jest czytelniejszy od Pascala, ale to kwestia upodobań (i znajomości języka). Chyba że mowa o czytelności dla laika, wtedy tak − Pascal jest czytelniejszy.
11 sie 21:03
Mariusz: W Pascalu ten kod działa Próbowałem przepisywać go w miarę słowo w słowo i nie bardzo wiem co jest nie tak Jak ta miernota nie miała co napisać to lepiej aby nie pisała bo ty już też zaczynasz bełkotać tak jak on
11 sie 23:11
Mariusz: Nie pierwszy raz naśladujesz innych użytkowników W poprzednim temacie jakiś użytkownik podsyłał odnośniki − ty także Teraz jakaś miernota pisze bez sensu − ty także Kiedyś Benny nie wiedział czemu nie działa mu sortowanie stogowe Nie działało mu dlatego że zapominiał napisać jednej linijki i co miernoty takie jak Metis czy naśladowcy tacy jak ty też kazalibyście pisać mu od zera jc tak się chwalił że kiedyś wykładał a nie poprawił Bennemu kodu tylko przekopiował z sieci jakąś wersję kodu
12 sie 00:48
Antonni: Mariusz wez Snicersa bo zaczynasz gwazdorzyc
12 sie 08:57
Mariusz: Anitoni wiesz co jest nie tak z tym kodem w cpp ? Jeśli nie to po co odpisujesz
12 sie 09:40
: @Antonni ++
12 sie 15:13
Pytający: Oczywiście, że zdarza mi się naśladować innych. Czasem warto co nieco podpatrzeć u mądrzejszych czy bardziej doświadczonych osób. Niemniej jednak podsyłam linki bardzo często, tak samo jak zdarza mi się odnosić do wypowiedzi poprzedników i dlatego nie nazwałbym tego naśladownictwem. Acz nazywaj to jak chcesz, nie mierzi mnie to. Zdaje się, że nie dostrzegasz różnicy pomiędzy pytaniem dotyczącym napisanego przez siebie kodu, a pytaniem dotyczącym cudzego kodu (dodatkowo napisanego w egzotycznym języku). To naprawdę nie to samo. Tyle ode mnie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, tymczasem żegnam.
12 sie 15:13
Wiem: To jest to o czym pisałem Mariusz ma już nawyk zwykłego klepacza kodu czyli nie stara się zrozumieć algorytmu który jest sednem programu a tylko chce przeklepać na inny język programowania Zrozum algorytm a sam napiszesz sobie odpowiedni program inaczej odpuśc sobie bo się do tego nie nadajesz jest wiele innych ciekawych zajęć
12 sie 18:29
Mariusz: Kolejny który pisze od rzeczy a może to Metis niezalogowany Skoro w danym języku program działa to aby mieć go w innym języku wystarczy go "przeklepać"
12 sie 21:08
Metis: Nie to nie ja emotka Nie odzywam się bo szkoda słów i czasu. Albo się jest programistą, albo klepaczem kodu, gdzie "przeklepuje" się gotowy kod bez zrozumienia.
12 sie 21:55
Mariusz: Metis po co w ogóle odpisywałeś skoro nie miałeś nic konkretnego do napisania ?
12 sie 22:09
???: Odpisał, bo napisałeś "Kolejny który pisze od rzeczy a może to Metis niezalogowany" Tyczyło się to Metisa więc odpisał. O co Ci chodzi człowoieku jaki masz problem... Ludzie chcą Ci pomóc a Ty jeszcze się ich czpiasz i po nich ciśniesz
12 sie 22:10
Mariusz: Poza tym w szkole C++ miałem wtedy kiedy ty robiłeś jeszcze w pieluchy a że na codzień nie zajmuję się programowaniem to mogłem trochę zapomnieć i problem leży nie w algorytmie tylko w znajomości C++
12 sie 22:16
Wiem: To widać miałeś z marnym skutkiem ale skoro wiesz w czym lezy problem to go rozwiąż a nie wylewasz frustracje na forum A i jeszcze jakbyś napisał/przerabiał oprogramowanie do switchy zarządzalnych, routerów itp tyle co ja przez 10 lat od pieluchy to może i byś coś umiał wypierdku mamuta
13 sie 09:38
Arek: Podaj nr strony którą mam przetlumaczyć na c++ (znaczy się listing)
15 sie 00:02
Arek: up
16 sie 14:08
Mariusz: Arek , w tym pdf sa cztery procedury w tym dwie pomocnicze Procedura scalajaca jest na stronie 325−326 (koniec strony 325 i dokonczenie na stronie 326) Procedura rozdzielajaca jest na stronie 328 Funkcje glowna trzeba samemu dopisac ale warunkiem na wyjscie z petli jest to czy po wywolaniu procedury rozdzielajacej zmienna logiczna odpowiedzialna za sprawdzenie czy drugi plik jest pusty przyjmie wartosc prawda Przy przepisywaniu , tam gdzie w Pascalu na liscie argumentow procedura ma slowko var dalem referencje, takze przy strumieniach ktore przekazywalem funkcji Procedury zamienilem na funkcje typu void Probowalem korzystac z lancuchow string a nie z tablic znakowych znanych z C
18 sie 14:08
Mariusz: Przy okazji zajrzyj do kodów łączenia prostego http://www.intuit.ru/studies/courses/648/504/lecture/11473?page=1 http://ww2.ii.uj.edu.pl/~kawa/epi/asd/materialy/Algorytmy%20i%20struktury%20danych.pdf Nie wiem czemu ale nie sortuje poprawnie plików
19 sie 23:28