matematykaszkolna.pl
Prawdopodobieństwo Gofer: Witam. Macie może jakieś przykładowe zadanka gdzie losujemy kilka kul o różnym kolorze z jednej urny i tworzymy z tego drugą urnę, a potem sprawdzamy prawdopodobieństwo wylosowania danego koloru? Mieliśmy takie zadanie na lekcji i chciałbym sobie to przećwiczyć Z góry dziękuję za pomoc emotka
8 mar 21:38
Jerzy: W pierwszej urnie jest 5 kul białych i 3 czarne, w drugiej − n białych i 4 czarne. Losujemy z każdej urny po 1 kuli i umieszczamy je w trzeciej urnie, początkowo pustej. Następnie z trzeciej urny losujemy 1 kulę. Wyznacz największą wartość, dla której prawdopodobieństwo wylosowania kuli białej jest mniejsze od 11/16.
9 mar 07:32
Jerzy: W pierwszej urnie umieszczono 3 kule białe i 5 kul czarnych, a w drugiej urnie 7 kul białych i 2 kule czarne. Losujemy jedną kulę z pierwszej urny, przekładamy ją do urny drugiej i dodatkowo dokładamy do urny drugiej jeszcze dwie kule tego samego koloru, co wylosowana kula. Następnie losujemy dwie kule z urny drugiej. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że obie kule wylosowane z drugiej urny będą białe.
9 mar 07:34