matematykaszkolna.pl
zadanie z treścia karola: Kilogram śliwek „mirabelek” kosztuje 3 zł 50 gr, zaś śliwek „węgierek ” − 4 zł. Z każdej „mirabelki” zostaje pestka o wadze 0,3 początkowej wagi śliwki. Z każdej „węgierki” zostaje pestka o wadze 1 początkowej wagi śliwki. Które śliwki są tańsze, jeśli porównywać koszt 5 zjadanego miąższu? Bardzo prosze o pomoc!
17 lut 09:13
Jack: Ciężko się to czyta − popraw treść.
17 lut 09:37
karola: ale taka jest tresc zadania emotka Kilogram śliwek „mirabelek” kosztuje 3 zł 50 gr, zaś śliwek „węgierek ” − 4 zł. Z każdej „mirabelki” zostaje pestka o wadze 0,3 początkowej wagi śliwki. Z każdej „węgierki” zostaje pestka o wadze 1/5 początkowej wagi śliwki. Które śliwki są tańsze, jeśli porównywać koszt zjadanego miąższu?
17 lut 09:43
Qulka: mirabelki kosztują 3,50 za 0,7kg miąższu więc za 1 zł masz 0,2kg węgierki kosztują 4,00 za 0,8kg miąższu więc za 1 zł masz 0,2kg zatem oba rodzaje są tak samo tanie
17 lut 12:51
karola: tez tak myslalam ale podobno prawidlowa odpowiedz to ze wegierki sa tansze, a ja nie wiem dlaczego emotka
17 lut 12:57