matematykaszkolna.pl
Zadania tekstowe z układów równań Pawrax: W sklepie mięsnym Krasnal ceny są ustalone tak, że na oddzieleniu schabu od kości właściciel nic nie zarabia i nic nie traci. Ile przeciętnie ważą kości, a ile mięso w 1 kg schabu z kością 1 kg schabu z kością−13 zł 1 kg schabu bez kości−16 zł 1 kg kości bez schabu−4 zł
27 sty 20:22
Janek191: 16 x + 4 y = 13 x + y = 1 ⇒ y = 1 − x −−−−−−−−− 16 x + 4*( 1 − x) = 13 16 x + 4 − 4 x = 13 12 x = 9
 9 3 
x =

=

 12 4 
 1 
y =

 4 
==========
27 sty 20:55
Pawrax: Dzięki wielkie : )
27 sty 21:16