Zadania tekstowe z układów równań
Pawrax: W sklepie mięsnym Krasnal ceny są ustalone tak, że na oddzieleniu schabu od kości właściciel
nic nie zarabia i nic nie traci. Ile przeciętnie ważą kości, a ile mięso w 1 kg schabu z
kością
1 kg schabu z kością−13 zł
1 kg schabu bez kości−16 zł
1 kg kości bez schabu−4 zł
27 sty 20:22
Janek191:
16 x + 4 y = 13
x + y = 1 ⇒ y = 1 − x
−−−−−−−−−
16 x + 4*( 1 − x) = 13
16 x + 4 − 4 x = 13
12 x = 9
==========
27 sty 20:55
Pawrax: Dzięki wielkie : )
27 sty 21:16