matematykaszkolna.pl
pomocy. zosia: Proszę o pomoc w zrobieniu tego zadania: Zmieszano trzy rodzaje cukierków: owocowe , czekoladowe i śmietankowe. Cukierki owocowe kosztowały 14zł za 1kg., śmietankowe kosztowały 15zł za 1kg. , a czekoladowe18zł. Cukierków śmietankowych zmieszano o 1kg więcej niż czekoladowych łącznie. Jeden kg otrzymanej mieszanki kosztował 13,60zł. Ile zmieszano cukierków owocowych? Prosże o rozpisywanie krok po kroku. Z Góry Bardzo Dziękuję emotka
30 lis 20:52
BiebrzaFun : Magdaleno ,Patrycjo! https://matematykaszkolna.pl/forum/28747.html Ile trzeba mieszać te cukierki,żeby mieszankę sprzedać taniej ,niż kosztują najtańsze cukierki wchodzące w skład mieszanki? emotka
30 lis 21:33