Zadania tekstowe.
misio19891 : w ciagu jednego dnia sprzedano 5 kg jabłek w cenie 2,6zl za 1kg. 8kg jablek po 2,4zl za 1kg i
13 kg jablek po 1,8zl za 1kg. oblicz srednia cene za 1kg jablek sprzedanych tego dnia.
6 sty 03:38
Janek191:
| 5*2,6 + 8*2,4 + 13*1,8 | | 13 + 19,2 + 23,4 | | 55,6 | |
| = |
| = |
| ≈ 2,2 |
| 5 + 8 + 13 | | 26 | | 26 | |
Odp. Średnia cena 1 kg jabłek sprzedanych tego dnia była równa około 2,2 zł.
6 sty 07:02