matematykaszkolna.pl
problem ze zrozumieniem zadania mateusz: Witam, mam do zrobienia następujące zadanie Ołówek kosztuje 50gr. jeśli kupujemy więcej niż 10 ołówków, to za każdy następny płacimy o 20% mniej. Ile ołówków można kupić za 7zł? mam problem ze zrozumieniem treści. otóż nie wiem czy każdy następny kosztuje po 40gr czy jeden kosztuje 40gr, drugi 32gr, następny 25,6gr... Proszę o pomoc emotka
25 lis 16:28
mateusz: ?
25 lis 17:00
mateusz: up
25 lis 17:18
PW: Przy takiej interpretacji zadania jaką podałeś odpowiedź brzmi: za 7 złotych można kupić wszystkie ołówki świata i jeszcze trochę pieniędzy zostanie.
25 lis 17:28
mateusz: jak to nieskończoność?
25 lis 17:35