matematykaszkolna.pl
oblicz just438: Anna kupiła 3kg jabłek po 2zl, 2kg brzoskwin po 3,60 zł oraz 1kg gruszek. Średnia wartość 1 kilograma zakupionych owoców wyniosła 2,90 zł. Ile kosztował 1kg gruszek.
23 lis 11:23
Janek191:
3*2 + 2*3,60 + x 

= 2,90 / * 6
3 + 2 + 1 
6 + 7,20 + x = 17,4 x = 17,4 − 13,2 x = 4,2 =====
23 lis 11:27