matematykaszkolna.pl
Jak obliczyć obwód trapezu prostokątnego, mając tylko jedną daną długość? meth: Czy można, mając tylko promień okręgu wpisanego w trapez prostokątny obliczyć obwód? Jeśli tak − to jak to zrobić? Jeśli nie − jakie jeszcze dane powinny się znaleźć w zdaniu?
11 lis 19:50
meth: zadaniu*
11 lis 19:51
Tadeusz: rysunek ... i jak sądzisz?
11 lis 19:56
meth: Właśnie nie wiem, dlatego pytam emotka Podobno tak, ale ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Dodam tylko, że geometria nie jest moją mocną stronąemotka
11 lis 19:59
Tadeusz: .. to włącz myślenie −emotka Popatrz na rysunek ... a może zmierz linijką −emotka
11 lis 20:01
meth: Dziękuję bardzo. "Popatrz na rysunek" − właśnie o takiej odpowiedzi marzyłam emotka Jeżeli ktoś mógłby mi jednak naprawdę pomóc, to byłabym wdzięczna emotka
11 lis 20:07
Piotrek: taka sama odległosc od punktów stycznosci do wierzcholkow emotka
11 lis 20:09
Piotrek: i jedziesz
11 lis 20:10
Tadeusz: ... a cóż to ma wspólnego z obwodem Piotrekemotka
11 lis 20:17
Piotrek: moze napisz cale zadanko emotka
11 lis 20:19
Tadeusz: ...podała ... tylko nie chce pojąć, że promień okręgu wpisanego w trapez prostokątny nie określa obwodu tego trapezu. Narysowałem dwa trapezy o wyraźnie różnych obwodach.
11 lis 20:22