Zadanie
Malwina: Koszt wynajmu autokaru wynosi 1440 zł. Na wycieczkę pojechało o 3 uczniów mniej niż planowano,
co spowodowało wzrost opłaty dla każdego uczestnika o 2 zł.
a) Ilu uczniów pojechało na wycieczkę?
b) Jaki był koszt wycieczki dla każdego uczestnika?
14 lis 10:01
Basia:
n − planowana liczba uczestników
x − planowany koszt na 1 uczestnika
n*x = 1440
n−3 faktyczna liczba uczestników
x+2 faktyczny koszt wycieczki
(n−3)(x−2)=1440
rozwiąż układ równań
14 lis 10:08
Malwina: Ale to mi nie chce wyjść
14 lis 10:50