matematykaszkolna.pl
równanie, układ równań wikiii : Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł a kilogram gruszek 4,80 zł. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg kupiono jabłek a ile kg gruszek ?
7 lis 14:37
godzio187: j+g=20 4,8g+12=2,4j j=15 g=5 emotka rozwiąż układ
7 lis 14:40
wikiii : wielkie dzięki emotka
7 lis 14:46