HELP ME
Izka: ZADANIE Z CHEMII

Sporządź 200g. roztworu soli kuchennej o stężeniu 25%. Oblicz ile gramów soli i wody potrzeba
do przygotowania tego roztworu.
3 lis 18:35
MIKOŁAJ : Cp= Ms/mr−u * 100%
ms= m−ru * 1Cp/ 100%
ms= 200g * 200 * 25%/ 100%
ms=50g soli
i teraz obliczamy ile g wody jest w tym r−rze:
200g−50g =150g H2O
3 lis 18:43
MIKOŁAJ : MOŻE TAK BĘDZIE CI ŁATWIEJ
masa roztworu (mr=200g)
stężenie(Cp=25%)
liczymy masę soli(ms)
Cp=ms/mr×100%→ms=Cp×mr/100%→ms=25×200/100%→ms=50g
masa wody(mw=mr−ms)
mw=200−50→150g
Aby przygotować ten roztwór należy użyć 150g wody i 50g soli.
3 lis 18:47