pomóżcie
nowy: na drodze promieni słonecznych które padają na ziemię pod kątem 20(stopni) stoi drzewo o
wysokości 3m. W jakiej maksymalnie odległości od drzewa może stać osoba o wzroście 180cm tak
aby calkowicie ukryła się w jego cieniu
3 lis 18:22
godzio187:

α=20
o
180cm=1,8m
tgα=3/x
x≈8
teraz skorzystaj z talesa i będziesz miał wynik
3 lis 18:33