P
P: Dźwięk w wodzie pokonuje w ciągu 1 sekundy drogę równą 1,4 * 105 cm. Wynika stąd że prędkość
dźwięku w wodzie wynosi:
A 5040 km/h B 840 km/h C 504 000 km/h D 1,4 km/h
3 lis 16:10
....: d
3 lis 16:13
P: A jakieś obliczenia ? ;s
3 lis 16:15
....: 1,4cm*100*1000 (100*1000=10
5)
140cm*1000=1,4m*1000=1400m czyli 1,4 km\h
3 lis 16:23