fizyka
kamil: Wilk biegnie ze stałą prędkością vw=6 m/s w kierunku stojącego zająca. W jakiej odległości od
siebie musi zauważyć zając wilka, by ruszając od razu po spostrzeżeniu wilka ruchem
jednostajnie przyspieszonym umknął wilkowi? Przyspieszenie zająca to a=2 m/s2
15 mar 17:16
Hajtowy:
Powyżej 36 metrów
s
2=vt ⇒ wilk
s
1 > s
2 ⇔ zając > wilka
0,5 * 2 * t
2 > 6t
t
2 > 6t
t > 6
s
2 = 6m/s * 6s = 36m
15 mar 18:32
kamil: mam wątpliwość bo też mi tak wychodziło i nie jestem przekonany czy to jest na pewno dobrze
15 mar 18:33
Hajtowy: Mam tylko 4 z fizyki rozszerzonej, więc mogę się mylić.
15 mar 18:34