Taniec towarzyski
Monika: Renata chciała spróbować nauczyć się tańca towarzyskiego. W pierwszym tygodniu zapłaciła za
jedna zajęcia. Potem jeszcze przez cztery tygodnie chodziła na jedne zajęcia w tygodniu.
Lekcje tak jak jej się spodobały, że w końcu wykupiła pakiet 18 zajęć. Które wyrażenie
przedstawia, ile Renata zapłaciła za wszystkie zajęcia?
A. 30+4*30+350
B. 55+4*55+350
C. 350−4*30
D.4*30+4(55)
Błagam o pomoc córka mi z tym przyszła. Nie wiem co robić. Chodzi do podstawówki, a tu takie
zadanie mnie rozłożyło. Pomocy
4 lut 19:30
Czarek: A nie ma żadnych danych?
Ja stawiam na A lub B.
4 lut 19:50
Monika: No właśnie nie ma żadnych danych i nie wiem czy mam mu coś powiedzieć, że daje nierozwiązywalne
zadania czy tu jest coś ukrytego.
4 lut 19:53
zawodus: brakuje info ile kosztowała godzina zajęć...
najbardziej prawdopodobna jest odpowiedź a)
dlaczego?
1 godzina 30 zł
potem4 tygodnie po 1 raz − 3*30
na koniec karnet 18 wejściówek po około 19.50 za godzinę (promocja oczywiście

)
Odpowiedź b) jest wg mnie mało realna, bo za duża zniżka w karnecie
4 lut 19:55
zawodus: powinno być 4*30
4 lut 19:55