matematykaszkolna.pl
To na jutro Ola: Za 2 i 3/5 kg bananów mama zapłaciła 13 zł. Ile kosztował 1kg bananów? Plisss podajcie mi ale w ułamkach.
13 sty 15:45
Maslanek:
 3 
Rozwiąż równanie 2

x=13
 5 
13 sty 15:47
pigor: ..., może tak
13 

= 13 : 2,6= 5zł za 1kg bananów . ...emotka
2,6 
13 sty 15:48
J: x−cena kilograma
 3 13 5 
2

*x=13 ⇔

*x=13 ⇔x= 13*

⇔x= 5
 5 5 13 
13 sty 15:49
J: Myśle, że 2,6 wprowadzi lekkie zamieszanie emotka
13 sty 15:50
Ola: Ale o co chodzi z tym 2,6?
13 sty 15:55
J:
 3 6 
A nie mówiłem.. 2

= 2

= 2,6 emotka
 5 10 
13 sty 15:58
Ola: AAA
13 sty 15:59
Ola: No to ja juz nie wiem jak to zapisać
13 sty 16:00
J: Wszędzie dostajesz ten sam wynik. Cena wynosi 5 zł/kg. W poście napisałaś: "podajcie mi ale w ułamkach", więc... emotka
13 sty 16:06
Ola: No bo ty napisałeś jakieś strzałki ale ja nie wiem jak to napisać...
13 sty 16:08
J: Czy chodzi Ci może o znak "⇔" ?
13 sty 16:10
Ola: Tak
13 sty 16:11
J: Znak "⇔" w matematyce oznacza: "jest równoważne", albo "wtedy i tylko wtedy ". Np. x −2 = 0 ⇔(jest równoważne) x=2
13 sty 16:13
Ola: Dziekuje Ci bardzo emotka
13 sty 16:15
J: Nie ma za co.Grunt,że rozumiesz. emotka
13 sty 16:16
daras: to jest poziom wczesnej SP więc bez strzałekemotka
13 sty 17:41
J: Rozumiem.. Czyli jedno pod drugim emotka
13 sty 17:46