wani: POMOCYY
Zadanie jest nastepujące.
Za 2kg jabłek i 4 kg bananów zapłacono razem 22 złote. Cena jabłek jest o 25% mniejsza
od bananów. Ułóż poprawnie równanie i oblicz ile kosztuje 1kg jabłek.
Jak to zrobić
5 paź 13:26
wani: Oczywiście będe bardzo wdzieczny jak ktoś mi pomoże... proszęęęę
5 paź 14:02
matematyczna: wiec:
y- cena bananów
x-cena jabłek
rówanie : 2x+4y=22
lecz cena jabłek jest o 25% mniejsza od ceny bananów wiec wynosi 0,75y
do równania podstawiamy zamiast x ,0,75y i mamy równanie z jedną niewiadomą które już
chyba sama rozwiazesz