matematykaszkolna.pl
Czy jeśli mamy dowolny trójkąt i prowadzimy wysokość z wierzchołka A to ta wysok kamczatka: rysunekCzy jeśli mamy dowolny trójkąt i prowadzimy wysokość z wierzchołka A to ta wysokość nie jest środkową trójkąta ?
10 gru 21:03
Piotr 10: Nie jest.
10 gru 21:04
Radek: Środkowa trójkąta nie pada pod kątem 900 to raz, a dwa wysokość nie dzieli boku na dwie równe połowy tak jak symetralna !
10 gru 21:05
Piotr 10: Chociaż dla Δ równobocznego środkowa i wysokość przetną się w tym samym punkcie na boku
10 gru 21:06
matyk: Ale równoboczny to nie dowolny
10 gru 21:07
dero2005: środkowa to jest prosta wychodząca z wierzchołka do środka boku przeciwnego wysokość to jest prosta wychodząca z wierzchołka i prostopadła do przeciwnego boku to samo jest tylko w przypadku trójkąta równobocznego
10 gru 21:08
kamczatka: ok dzięki
10 gru 21:09
Piotr 10: Dla Δ równoramiennego wysokość będzie pokrywała się z środkową. Wtedy gdy wysokość będzie padała na bok, który ma inny wymiar długości niż pozostałe
10 gru 21:09