matematykaszkolna.pl
Obowody prądu stałego Kruk: rysunekŻródło napięciowe o sile elektromotorycznej E = 24 V i Rw = 0,4 Ω zasila żarówkę o rezystancji R0 = 57,6Ω Obliczyć natężenie proądu I0 płynącego w obwodzie, spadek napięcia U0 na zaciskach żarówki. Moc P0 pobieraną przez żarówkę. Moc strat Ps na rezystancji wew. źródła. Sprawność układu n. Prosze o pomoc.
7 gru 14:33
Piotr 10: II prawo Kirchhoffa E − U1 − U2=0 E − Rw*I − R0*I=0
 E 
I=

 Rw+R0 
U0=I*R0 P0=U0*I
7 gru 14:37
αβγδπΔΩinnerysuję
Φεθμξρςσφωηϰϱ
±
imię lub nick
zobacz podgląd
wpisz,
a otrzymasz
5^252
2^{10}210
a_2a2
a_{25}a25
p{2}2
p{81}81
Kliknij po więcej przykładów
Twój nick