matematykaszkolna.pl
zadanie tekstowe sylwia: sklep oferuje wafle w cenie 8 zl i 12 zl zl za kilogram. sprzedawca chce przygotowac mieszanke tych wafli w cenie 11 zl za kilogram. ile wafli kazdego rodzaju powinien zamieszac, aby otrzymac 20 kg mieszanki?
17 paź 18:28
Antek: na forum jest kilka rozwiazan tego zadania . Ostatnio Janek 191 rozwiazywal to zadanie
17 paź 18:29
sylwia: sylwia: sklep oferuje wafle w cenie 8 zl i 12 zl zl za kilogram. sprzedawca chce przygotowac mieszanke tych wafli w cenie 11 zl za kilogram. ile wafli kazdego rodzaju powinien zamieszac, aby otrzymac 20 kg mieszanki? jak rozwiazac te zadanie
18 paź 11:45
Gustlik: rysunekMetoda "kubełkowa": 8x+12(1−x)=1*11 8x+12−12x=11 −4x=11−12 −4x=−1 /:(−4)
 1 
x=

 4 
 1 3 
Na 1 kg mieszanki potrzeba

kg wafli po 8 zł i

kg wafli po 12 zł, pomnóż te
 4 4 
ilości wafli przez 20, bedziesz miał odpowiedź.
19 paź 03:25
Gustlik: Sorry, będziesz miała odpowiedź, teraz się popatrzyłem na nick i zauwazyłem, że jesteś dziewczyną.
19 paź 03:26